سخن روز :
پژواک
شناسه خبر: 73035 منتشر شده در مورخ: 1398/5/2 ساعت: 18:58 گروه: اقتصادی  
سرویس‌های دیجیتال تحریم ناپذیرند
سید صابر امامی در جلسات انعقاد تفاهم‌نامه مبین‌وان با 5 مرکز نوآوری و شتاب‌دهنده مطرح کرد؛

سرویس‌های دیجیتال تحریم ناپذیرند

مدیرعامل شرکت مبین‌وان گفت: سرویس‌های دیجیتال تحریم ناپذیرند و در صورتی که کیفیت لازم و ادبیات جهانی را داشته باشند، به راحتی قابل عرضه در بازارهای بین‌المللی هستند.

به گزارش شبکه خبری هزاره سوم،پیش از ظهر امروز مراسم انعقاد 5 تفاهم‌نامه بین شرکت مبین‌وان کیش و مراکز نوآوری ، کارآفرینی و استارت‌آپی در محل این شرکت برگزار شد.
در این مراسم که با حضور دکتر سید صابر امامی، مدیرعامل شرکت مبین‌وان؛ مهندس حمید نصیری، نایب رییس هیات مدیره، مهندس محمد سخایی، معاون نوآوری و ارتباطات تجاری، مهندس وحید قربانی مدیرارتباطات و حوزه ریاست  و سید وحید آزاد، مدیر مرکز نوآوری مبین‌لند و مدیران عامل و معاونین این مراکز برگزار شد، پنج تفاهم‌نامه بین این شرکت و خانه نوآوری ایران، مرکز نوآوری «پاردایس هاب» دو شتابدهنده «تریگ آپ» و « هم تک » و باشگاه کارآفرینی تی‌وان امضا شد.
دکتر سید صابر امامی، مدیرعامل مبین‌وان  در سخنانی با تشریح اهداف این شرکت از امضا این تفاهم نامه ها گفت: انعقاد این تفاهم‌نامه‌ها رشد جریان اقتصادی از حوزه ICT را در پی خواهد داشت. استارت‌آپ‌ها پیشرو این چرخه هستند و شرکت‌ها در گذشته غالبا در بخش‌های خاصی از بازار فعالیت و نقش‌آفرینی می‌کردند از این رو حوزه‌های فراوانی  در بازار وجود دارد که هنوز محصول‌ها و سرویس‌های دیجیتال آنها تکمیل نشده است.
دکتر امامی ادامه داد: مرکز نوآوری مبین‌لند از ابتدای سال گذشته کار خود را در شرکت مبین وان آغاز کرد و بر اساس برنامه استراتژیک خود سعی کرده نقش خود را به عنوان تکمیل‌کننده فضای شتابنده‌ها، مراکز نوآوری و فضاهای مشترک کسب‌وکارهای نوپا ایفا نماید.
وی ادامه داد: طی سال گذشته با این نگاه در چرخه اول ۱۸ تیم از مرکز نوآوری مبین‌لند  فارغ التحصیل شدند که منجر به توسعه و تولید تعدادی اپلیکیشن شد. این اپلیکیشن‌ها در بازارعرضه و جریان کسب‌وکاری مناسب را نیز به وجود آوردند.
امامی با بیان اینکه در سال جدید رویکرد مبین‌لند ارتباط با کسب‌وکارهای مشابه به خودش ، همچنین فضاهای نوآوری است تاکید کرد: امروز در همین راستا مجموعه‌ای از تفاهم نامه‌ها  آماده و با بازیگران اصلی اکوسیستم نوآوری امضا می‌شود. نتیجه این اقدام نیز ایجاد فرصت‌های هم‌افزایی مرکز نوآوری مبین‌لند با مراکز شتابدهنده و نورآوی است تا بتوانند حرکت جدیدی برای ایجاد کسب‌وکارهای نوپا ایجاد کنند.
مدیر عامل شرکت مبین وان با بیان اینکه رشد جریان اقتصادی از حوزه ICT  به صورت خاص حتما از محل استارت‌آپ‌ها اتفاق خواهد افتاد و استارت‌آپ‌ها پیشرو این چرخه هستند، ادامه داد: شرکت‌ها در گذشته غالبا در بخش‌های خاصی از بازار فعالیت می‌کردند اما حوزه‌های فراوانی  در بازار وجود دارد که هنوز محصول‌ها و سرویس‌های دیجیتال برای آن کامل نشده‌اند.
امامی با اشاره به اینکه رویکرد مراکز نوآوری تکمیل  این زنجیره و افزودن این محصولات به بازاراست نیز اضافه کرد: به صورت خاص تلاش ما بر توسعه سرویس‌های دیجیتالی متمرکز است و در این راستا سرویس‌های دیجیتال فعال در چارچوب توسعه سبک زندگی مردم در مبین‌لند ایجاد می‌شوند. این سرویس‌های دیجیتال می‌تواند شامل سرویس‌های محتوایی، سرویس‌های سرگرمی که جزء بسته‌های خانواده‌هاست و منابع آموزشی باشند.
وی تاکید کرد: سرویس‌های آموزشی یکی از موضوعات مورد توجه مبین‌لند  در دوره جدید است چرا که معتقدیم توسعه بخش زیادی ازخلا آموزش در کشورمی‌تواند با سرویس‌های دیجیتال (به دلیل راحتی دسترسی و محتوای مفید و موثری که در این حوزه ها وجود دارد) انجام شود که قطعا از طریق همین مراکز نوآوری با همین مدل تفاهم‌نامه های با ارزش می توان این فرصت را توسعه داد.
سید صابرامامی با اشاره به اینکه در کنار این موارد، سرویس‌های دیگری نیز وجود دارد  که به راحت کردن زندگی مردم کمک می‌کنند، افزود: منظور از این سرویس ها، سرویس‌هایی است که بخشی از خدمات را به صورت آنلاین و دیجیتال ارائه می‌دهد که تا پیش از این قبلا در فضای دیجیتال از آن استفاده نشده بود. پیش‌بینی ما این است که از طریق مبین‌لند و پارتنرهای ما  در یکسال آینده بخش جدیدی از این سرویس‌ها به بازار عرضه شود که از جمله می توان از سرویس‌هایی که خرید بیمه را تسهیل  می کند یا خدمات بانکی راحت‌تری به مردم ارائه می دهد نام برد. همچنین ارایه سرویس‌های خدمات روزانه، هفتگی و ماهانه مورد استفاده مردم که کمتر به آن توجه شده از اهداف پیش روی ما است. که زمینه‌های این کار را در مرکز نوآوری آماده کرده‌ایم و در چرخه‌های مبین‌لند می توانیم از آنها استفاده کنیم.
وی  افزود: موضوع پیام رسان‌های داخلی هم از موضوعات مورد توجه مبین‌وان بوده البته نه با مفهومی که درافکارعمومی به عنوان پیام‌رسان شکل گرفته؛ بلکه پیام‌رسان در این بستر، یک مفهوم کسب‌وکاری است که می‌تواند ارتباط بین افراد را مدل‌دهی کند و به طور مثال ارتباط بین گروه‌های آکادمیک درحوزه پژوهش را تسهیل و در واقع جمع‌سپاری پژوهش جزو راهکارهای این نوع ارتباط است که ما هم با کمک شرکایی که با آنها قرارداد داریم تلاش داریم این ظرفیت‌ها را افزایش دهیم که موجب توسعه مبین‌وان به عنوان یک شرکت بورسی خواهد شد.
مدیرعامل مبین‌وان افزود: در برنامه ریزی های انجام شده و پیش رو در  کنار برداشتن گام‌های جدید برای ارتقای سبک زندگی در کشور و ایجاد سرویس‌های دیجیتال مولد و توسعه‌دهنده کیفیت زندگی بهتر برای مردم، تمرکز خاصی بر سرویس‌های باارزش دیجیتالی که می‌توانند به اقتصاد کشور از زوایه  ارزآوری کمک کرده و در بازارهای بین‌المللی قابل ارائه باشند، در دستور کار قرار گرفته است.
به طوریکه در جلسات مشترک با مراکز نوآوری و شتاب‌دهنده‌ها به این نتیجه رسیدیم که هر کدام از این گروه‌ها در خارج از ایران ظرفیت‌هایی دارند که با هم‌افزایی و همسو کردن این ظرفیت‌ها فرصت ارزآوری جدید برای مبین‌وان و به صورت خاص مرکز نوآوری آن یعنی مبین‌لند  فراهم می‌شود.
وی در پاسخ به این سوال که چگونه این مراکز شتابدهنده را شناسایی کردید، گفت: در ابتدا نقش آفرینان اصلی این بازار را شناسایی کردیم وپس از مذاکره با آنها، ظرفیت‌های خود را به آنان ارائه و ظرفیت‌های آنان را نیز بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که در گام اول می‌توانیم با این 5 مرکز تفاهم نامه امضا کنیم. از این طریق بخش قابل توجهی از اکوسیستم اسارت‌آپی کشور می‌تواند پل ارتباطی با مجموعه مبین‌لند داشته باشد. هر چند که به طور مستقیم نیز استارت‌آپ‌ها با مجموعه مبین‌لند  در ارتباط هستند و وارد چرخه ما می‌شوند اما با امضای این تفاهم‌نامه ها فرایند ورود استارت‌آپ‌ها به مرکز نوآوری مبین‌لند  تسهیل می‌شود و امیدواریم که امضای این تفاهم نامه‌ها درواقع شروعی برای گام‌های بعدی باشد تا با مراکز نوآوری دیگر نیز تفاهم نامه امضا کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که پیش‌بینی شما از ارتباط با سایر مراکز چیست، نیزگفت: علاقه‌مندیم که با همه مراکز نوآوری ارتباط داشته باشیم و نوع نگاه ما توسعه کسب‌وکار استارت‌آپ‌ها است. هر فردی که دراین زمینه فعالیت کند را نیز پذیرا هستیم.
سید صابر امامی مدیرعامل شرکت مبین وان در پایان  در خصوص اینکه آیا می توان ارزش افزوده ای از این تفاهم نامه ها در این مقطع ارائه داد نیز تاکید کرد: شاید نتوان فعلا رقم دقیقی برای این موضوع ارائه داد چرا که فضای استارت‌آپ‌ها شرایط خاصی دارد اما امیدواریم با افزودن ظرفیت‌ها، فضای اقتصادی شرکت را نیز تقویت کنیم در واقع رویکرد ما تکمیل فضای نوآوری است و قصد نداریم به صورت خاص در سهامداری استارت‌آپ‌ها وارد شویم بلکه با ایجاد کسب‌وکار مشترک، نقش مکمل را در توسعه استارت‌آپ‌ها داشته باشیم. تا بحال نیز با استقبال خوبی از طرف استارت‌آپ‌ها مواجه شده‌ایم.

twitter facebook داغ کن - کلوب دات کام
ایمیل: info@h3nn.ir
شماره پیامک: 300074370003
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
نام و نام خانوادگی :
ایمیل:
نظر:
آخرین اخبار

اعلام آمادگی بانک صادرات مازندران برای مشارکت در طرح توسعه‌ روستای «بزرگ بیشه محله»‌ فریدونکنار

بانک صادرات ایران ٢٠٠٠ میلیارد ریال به واحدهای تولیدی استان مرکزی پرداخت کرد

اتهامات مربوط به دوره فعالیت در سازمان دیگری است/ قبل از بازداشت، برکنار شده بود / بازداشت ربطی به تامین اجتماعی ندارد

بیش از ٧٠٠ فقره حساب «سپهر دانش» برای دانش‌آموزان کرمانی افتتاح شد

جشنواره فروش بازار بزرگ زنجان، با حمایت بانک صادرات ایران برگزار می‌شود

جشنواره فیلم رشد با الگوی «ثبت‌نام-رایگان» خداحافظی کرد

افزایش سرمایه بیمه "ما" از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها

جمهوری اسلامی، جمهوری عزت است/هدف آمریکایی‌ها از مذاکره تحمیل خواسته‌های گستاخانه است/ در هیچ سطحی با آمریکا مذاکره نخواهد شد

پایان شهریورماه آخرین فرصت برای بهره مندی از جوایز طرح همراز بانک سینا

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول عزادار شد

بانک صادرات ایران با استقرار استانداردهای روز دنیا ٣٠ میلیارد ریال در مصرف انرژی صرفه‌جویی کرد

راه شهدای تاریخ، راه ابراهیم است

بانک «مهر اقتصاد» و موسسه اعتباری «ملل» هم به «صاپ» پیوستند

چقازردی: برنامه اصلی بانک حمایت از واحدهای تولیدی است/ مشتریان سرمایه های اصلی بانک هستند

ثبت نام برای دریافت وام اهل قلم از بانک صادرات ایران آغاز شد

کنسرت ترنم مهربانی در حمایت از سیل زدگان لرستان

مسائل شرکای اجتماعی در شورای تحول راهبردی سازمان تامین اجتماعی به بحث گذاشته می شود

«قصر شیرین» ما را وادار می‌کند با ابعاد شگفت‌انگیز ذات انسان روبرو شویم

سرویس‌های دیجیتال تحریم ناپذیرند

راه‌اندازی امکان برداشت وجه نقد از خودپردازهای بانک سرمایه بدون کارت

برگزاری مرحله دوم قرعه کشی " طرح همگامان سپه 2"

تاکید بر بهره‌برداری از سامانه جامع کنترل کالا و ارز

​پیام تبریک مدیرعامل بانک صادرات ایران در پی قهرمانی‌ تکواندوکاران نوجوان کشور در مسابقات آسیایی

قهرمانی تیم ملی تکواندو نوجوانان در مسابقات ٢٠١٩ آسیا

بانک صادرات ایران شرایط ازدواج بیش از ٢٤ هزار نفر را تسهیل کرد

تامین اجتماعی متعلق به کارگران و بازنشستگان است

حضور «قصر شیرین» در جشنواره ونکوور

از فرهادی، مجیدی و بنی اعتماد تا بهداد و کرامتی در افتتاحیه «قصر شیرین»

سارا بهرامی، بهترین بازیگر زن جشنواره مالزی شد

ایجاد تمایز در خدمات بانکی با اجرای بانکداری دیجیتال

پربیننده ترین ها
فارغ التحصیلان نقاشی ارتباط خود با جامعه هنری را قطع نکنند
سرویس یقه در محل به انجام پرو رایگان کت و شلوار برای مشتری می پردازد/همکده معتبرترین مراکز مشاوره ی روانشناسی تلفنی کشور
جابجایی ساختمان مرکزی مدیریت امور شعب استان های البرز، قزوین
نشست مدیر عامل بیمه رازی با رئیس عمومی امور بیمه های افغانستان
برگزاری اولین رویداد بین المللی ماهواره مکعبی در مرکز نوآوری ایران زمین
امکان فعال سازی رمز پویا در اینترنت بانک، ایران زمین فعال شد
​بانک صادرات ایران اوراق گواهی سپرده الکترونیکی 18درصدی عرضه می‌کند
فروش ۱۰۰ هزار میلیاردی تاپیکو با رشد ۷۴ درصدی در سالجاری
دریافت غرامت ناشی از تحریم‌های ظالمانه، مایه سربلندی نظام بانکی کشور است
شعب بانک صادرات ایران سود سهام «پاسا» را پرداخت می‌کنند
برگزاری نشست مدیران بانک صادرات با حضور مدیر بیمه سرمد در استان قم
تجهیز سایت‌های کامپیوتری دو مدرسه در پل‌دختر توسط پرسنل بانک سرمایه
آغاز فروش گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری بانک ایران زمین از 20 مهر در سراسر کشور
شعبه در بانکداری دیجیتال یک مرکز تماس با مشتری است، نه یک مرکز ارائه سرویس
همه چیز برای حرکت «وبصادر» در مسیر رشد مهیاست
«رمز دوم یکبار مصرف» بانک صادرات ایران را از «ریما» دریافت کنید
ضرورت بازنگری جدی کارمزدهای خدمات الکترونیک
از ظرفیت‌های قانونی برای پوشش بیشتر اتباع خارجی استفاده می‌کنیم / آماده انتقال تجربیات و همکاری فنی با افغانستان هستیم
افزایش 150 درصدی سرمایه بانک ایران زمین در سال 1398/آمادگی بانک ایران زمین برای ارائه خدمات به زوار اربعین حسینی
کمک 200 میلیون ریالی بانک پارسیان به موکب المهدی(عج) شهرستان شمیرانات
قدردانی کسبه قشم از بیمه سرمد
امکان خرید دینار عراق در قالب ارز اربعین در صرافی سپهر بانک صادرات ایران فراهم شد
موافقت رئیس قوه‌قضائیه با درخواست دختر هرمزگانی
حضور مدیرعامل ملل دراولین یادواره شهدای شبکه بانکی سمنان
جمعیت شاغل به ۲۵ میلیون نفر نزدیک شد
کوثر با چشم انداز جدید به دنبال ساختن آینده است
خرید 100 میلیون تومان پوشش بیمه با 10 هزار تومان از بیمه رازی
افزایش سقف برداشت روزانه از خودپردازهای شعب منتخب بانک سرمایه در ایام اربعین
بانک صادرات ایران ٥٧ هزار فقره وام ازدواج پرداخت کرد
​پرداخت بیش از 845 میلیارد ریال تسهیلات حمایتی به آسیب‌دیدگان سیل‌ لرستان
  • 16
  • :
  • 27
  • :
  • 12
اپلیکیشن موبایل هزاره سوم - نسخه اندروید
Page Generated in 0/1220 sec