سخن روز :
پژواک
شناسه خبر: 73055 منتشر شده در مورخ: 1398/5/16 ساعت: 19:57 گروه: اجتماعی  
جرقه‌های حق طلبی در عالم مشتعل خواهد شد / امروز داعیه داران حقوق بشر، بزرگ‌ترین تضییع کنندگان حقوق انسان هستند
رئیس ثوه قضائیه:

جرقه‌های حق طلبی در عالم مشتعل خواهد شد / امروز داعیه داران حقوق بشر، بزرگ‌ترین تضییع کنندگان حقوق انسان هستند

رئیس قوه قضاییه، داعیه‌ داران امروز حقوق بشر را بزرگ‌ترین تضییع کنندگان حقوق انسان ها دانست و ابراز امیدواری کرد که جرقه‌های حق طلبی در عالم مشتعل خواهد شد.

به گزارش شبکه خبری هزاره سوم،آیت الله سید ابراهیم رئیسی در همایش بزرگداشت حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی، حل مسئله فلسطین را در گرو برگزاری انتخابات آزاد با شرکت همه فلسطینیان دانست و تصریح کرد: این پیشنهاد از ناحیه رهبر معظم انقلاب ارائه شد و فرمودند بگذارید موضوع فلسطین به صورت دموکراتیک حل شود. حل مسئله فلسطین خیلی ساده است و راه حل این مشکل جهان اسلام، احترام به حق تعیین سرنوشتی است که مردم فلسطین می‌خواهند رقم بزنند.
رئیس قوه قضاییه در ادامه با طرح این پرسش که چرا نمی‌گذارند یمنی‌ها حق تعیین سرنوشت خود را داشته باشند، افزود: یک جریان خود بزرگ بین و مستکبر در عالم نمی‌خواهد اجازه بدهد که ملت‌ها از ابتدایی‌ترین حقوق انسانی خود بهره‌مند باشند. اینها کسانی هستند که امروز داعیه حقوق انسانی را دارند اما بزرگ‌ترین تضییع‌کنندگان حقوق انسان و بشریت در جهان هستند.
آیت الله رئیسی با اشاره به تضییع حقوق سیاه‌پوستان در آمریکا، اظهار کرد: اگر قرار باشد کیفرخواستی تنظیم شود، کیفرخواست بلندی علیه آمریکایی‌ها و بعضی از کشورهای غربی از ستم‌هایی که به شهروندان خود کرده اند باید تنظیم کرد؛ چه برسد به آنچه که نسبت به آفریقا یا بعضی از کشورهای اسیایی و سایر کشورهای دنیا رواج داشته اند.
رئیس قوه قضاییه با تأکید بر ضرورت استمرار حرکت‌هایی نظیر بیانیه قاهره یا بیانیه ایران در همایش روسای قوه قضاییه، خاطرنشان کرد: باید سندی مورد توجه همه مسلمانان وانسان‌ها تهیه کنیم و بگوییم که امروز اسلام بزرگترین تضمین کننده حقوق انسان ها و پناه همه ستمدیدگان و مستضعفان در عالم است و می توان با ابتنا به قانون اسلام با ظالمان و ستمگران روبرو شد.
آیت الله رئیسی گفت: از منظر حقوق بشر اسلامی، همه انسان‌ها حق تعیین سرنوشت، استقلال‌خواهی و آزادی بیان، اندیشه و قلم را دارند و از منظر اسلام این حقوق در زمره حق‌الناس محسوب می‌شود و همین موضوع عظمت نگاه اسلام به حقوق بشر را نشان می‌دهد.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به نگاه گزینشی آمریکا و غرب به مقوله حقوق بشر تصریح کرد: اگر قرار باشد مبنای حقوق بشر، اعلامیه جهانی حقوق بشر و تفسیر برگرفته از آن باشد، یک روز آمریکا و قدرت‌های بزرگ به بهانه دفاع از حقوق بشر در عراق حضور پیدا می‌کنند و روز دیگر عراق بعنوان کشور ضد حقوق بشر معرفی می‌شود. بسیاری از تجاوزاتی که آمریکا و نظام سلطه در نقاط مختلف عالم صورت می‌دهند، به بهانه حقوق بشر است و این موضوع از آنجا نشات می‌گیرد که حقوق بشر را مبتنی بر اعلامیه و تفسیر خود از آن کرده‌اند.
آیت الله رئیسی با بیان اینکه استکبار جهانی تنها مانع برای نیل به اغراض نامشروعش را دین و تعهد به دین می‌داند، ادامه داد: پس از جنگ جهانی دوم و در مقاطع بعدی پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، نظام سلطه برای استمرار تک‌قطبی بودن خود تنها اسلام و تعهد به دین را به عنوان یک مانع در مقابل خود دید و تصمیم گرفت با اسلام و کانون آن یعنی جمهوری اسلامی برخورد کند.
رئیس قوه قضاییه افزود: آنچه علیه نظام اسلامی به عنوان کانون بیداری اسلامی، آزادی برای ملت‌ها، توجه به حقوق انسان و حقوق بشر، صورت می گیرد، راهبردی است که دشمن در پیش گرفته و آن تضعیف جبهه انقلاب اسلامی و کانون این تفکر یعنی ایران است.
آیت الله رئیسی با اشاره به جنگ دو اراده در این جریان اظهار کرد: یک اراده می‌خواهد از مردمش حمایت کند، حقوق انسان رعایت شود و توجه به خدا و معنویت را رشد دهد و اراده دیگر می‌خواهد با سلطه گری و استکبار مانع این حرکت شود.
رئیس قوه قضاییه، پیروزی قطعی را بنا به وعده الهی از آن ملتی دانست که دل به خدا داده و برای خدا تلاش می‌کند و ادامه داد: علیرغم همه دشمنی‌ها، ضایع کردن حقوق انسان، فتنه‌ها و توطئه‌گری‌ها و همه قدرت‌های مادی که دشمنان دارند، دست تفوق و برتری با جبهه انقلاب اسلامی است و دوست و دشمن به این امر اذعان دارند.
آیت الله رئیسی با اشاره به تلاش‌ها و اقداماتی که سلطه‌گران انجام می‌دهند و با دموکراسی، حقوق بشر، میثاق‌های بین المللی و قوانین مورد احترام ظاهری خودشان هم نمی‌سازد، خاطرنشان کرد: دست به اقدامات و کار‌هایی می‌زنند که واقعا مورد سرزنش همه عالم قرار گرفته و حتی کشور‌هایی که متحد با خودشان هستند نیز امروز نسبت به این نوع حرکت‌ها معترض هستند ومی‌گویند با هیچ عقلی نمی‌سازد. اقداماتی که در دوران تحریم انجام دادند و می‌دهند، تهدیداتی که می کنند، کار‌هایی که علیه ملت‌های مسلمان انجام می‌دهند و اقداماتی که آل سعود و آل خلیفه در سرکوب کردن مردم بحرین و عربستان انجام می‌دهند، امتداد راهبردی آنهاست که مورد سرزنش همه است و یقین داریم که هیچ گونه پایداری ندارد.
رئیس قوه قضاییه، کشور‌های آفریقایی و بسیاری دیگر از کشورها را امتداد راهبردی نظام اسلامی دانست و یادآور شد: این امتداد راهبردی روز به روز در عالم جای خود را باز می‌کند و مبنای آن حقوق بشر از نگاه اسلام و جمهوری اسلامی است.
آیت الله رئیسی افزود: امروز همه می‌دانند که حمایت جدی ما در این چهل سال از فلسطین، برای استقلال و آزادی مردم فلسطین بوده است و به هیچ عنوان منافع حزبی، گروهی و جناحی در بین نیست و نسبت به ملت‌های دیگر هم همینطور است.
رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: نگاه ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران و نگاه دولت و ملت اسلامی ایران آن است که هر سال چند نفر از کسانی که از حقوق انسانها دفاع می‌کنند، به صورت نمادین مورد تشویق قرار می‌گیرند تا این حق خواهی و حق طلبی در عالم رشد پیدا کند و روز به روز بتواند رواج پیدا کند؛ لذا وجه مشترک افرادی که دراین اجلاس اسمشان برده شد و مورد تشویق قرار گرفتند، دفاع از حقوق انسان و ایستادگی در مقابل ظلم و ستم مستکبران، آمریکایی‌ها و ظالمان است.

آیت الله رئیسی با اشاره به لبیک فطرت های پاک در مغرب زمین به پیام مقام معظم رهبری به جوانان آنها گفت: یقین داریم جرقه‌هایی که در عالم برای حق‌طلبی و حق‌خواهی وجود دارد، مشتعل خواهد شد.

رئیس قوه قضاییه در پایان تصریح کرد: امیدواریم ما هم در قوه قضاییه بتوانیم در راستای کرامت انسانی و دفاع از حق و عدالت به عنوان یک اصل و راهبرد اساسی حرکت کنیم.

twitter facebook داغ کن - کلوب دات کام
ایمیل: info@h3nn.ir
شماره پیامک: 300074370003
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
نام و نام خانوادگی :
ایمیل:
نظر:
آخرین اخبار

راه شهدای تاریخ، راه ابراهیم است

بانک «مهر اقتصاد» و موسسه اعتباری «ملل» هم به «صاپ» پیوستند

ثبت نام برای دریافت وام اهل قلم از بانک صادرات ایران آغاز شد

کنسرت ترنم مهربانی در حمایت از سیل زدگان لرستان

مسائل شرکای اجتماعی در شورای تحول راهبردی سازمان تامین اجتماعی به بحث گذاشته می شود

«قصر شیرین» ما را وادار می‌کند با ابعاد شگفت‌انگیز ذات انسان روبرو شویم

سرویس‌های دیجیتال تحریم ناپذیرند

راه‌اندازی امکان برداشت وجه نقد از خودپردازهای بانک سرمایه بدون کارت

تاکید بر بهره‌برداری از سامانه جامع کنترل کالا و ارز

​پیام تبریک مدیرعامل بانک صادرات ایران در پی قهرمانی‌ تکواندوکاران نوجوان کشور در مسابقات آسیایی

قهرمانی تیم ملی تکواندو نوجوانان در مسابقات ٢٠١٩ آسیا

بانک صادرات ایران شرایط ازدواج بیش از ٢٤ هزار نفر را تسهیل کرد

تامین اجتماعی متعلق به کارگران و بازنشستگان است

حضور «قصر شیرین» در جشنواره ونکوور

از فرهادی، مجیدی و بنی اعتماد تا بهداد و کرامتی در افتتاحیه «قصر شیرین»

سارا بهرامی، بهترین بازیگر زن جشنواره مالزی شد

ایجاد تمایز در خدمات بانکی با اجرای بانکداری دیجیتال

«دارکوب» بهترین فیلم از نگاه منتقدان و خبرنگاران سینمایی ارمنستان

پیام تسلیت مدیر کل دفتر موسیقی به مناسبت درگذشت هنرمند استاد طاهر یارویسی

بازدید مدیراستانی بانک ایران زمین از کارخانه پروفیل فولاد آپادانا

دزدی دریایی انگلیس بی‌جواب نمی‌ماند/ کاهش تعهدات برجامی قطعاً ادامه خواهد داشت

کسری غفوری عضو جدید هیات مدیره شرکت نفت ایرانول شد

اعلام اسامی برندگان قرعه کشی طرح همراز باشگاه مشتریان بانک سینا

بانک صادرات ایران در ١٥ ماه گذشته، ٤٠٠ هزار میلیارد ریال منابع جدید جذب کرد

«قصر شیرین» در بخش مسابقه جوایز آسیاپاسیفیک

عملکرد بانک صادرات ایران زمینه را برای تحقق جهش بزرگ آماده‌تر کرده است

اولین گروه از تیم تکواندو نونهالان و نوجوانان کشور با حمایت بانک صادرات ایران راهی اردن شد

دکتر سالاری: تأمین اجتماعی در کنار تولیدکنندگان است

پرداخت خودکار قبض همراه اول با «بانک پرداخت» بانک صادرات ایران

فصل جدید تعالی سازمانی در بانک دی آغاز شد

  • 17
  • :
  • 17
  • :
  • 3
اپلیکیشن موبایل هزاره سوم - نسخه اندروید
Page Generated in 0/0831 sec