سخن روز :
پژواک
شناسه خبر: 73064 منتشر شده در مورخ: 1398/5/25 ساعت: 13:37 گروه: صفحه نخست  
سیستم باید به گونه ای طراحی شود که دیگر "سلطانی "قادر به رشد کردن نباشد/80 درصد از سبد "حقوقی "مردم بابت اجاره خانه مصرف می‌شود

سیستم باید به گونه ای طراحی شود که دیگر "سلطانی "قادر به رشد کردن نباشد/80 درصد از سبد "حقوقی "مردم بابت اجاره خانه مصرف می‌شود

قائم مقام سیما گفت: فقدان مکانیزم و سیستم قانون‌گذاری موجب رشد «سلطان ها» می شود لذا سیستم باید به گونه ای طراحی شود که دیگر سلطانی قادر به رشد کردن نباشد.

به گزارش شبکه خبری هزاره سوم،« اختتامیه پویش مردمی صاحبخانه خوب» با حضور رضا پورحسین قائم مقام سیما، محسن یزدی دبیرپویش مردمی صاحبخانه خوب و قائم مقام شبکه سه سیما،  تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و جمعی از صاحبخانه‌ها و مستاجران در سالن رضوان سازمان صداوسیما برگزار شد.

در ابتدای این مراسم محسن یزدی گفت: این پویش ماحصل یک اتاق فکر خوب است و خوشبختانه تا به حال نزدیک به 500 هزار پیامک به این برنامه ارسال شده است. این حجم از پیامک  نشان از اقبال مردمی بود و علاوه بر آن نیز، برنامه‌های اصلی شبکه برای بحث پیامک و تبلیغات درگیر شدند که اتفاقات خیلی خوبی در این امر رقم خورد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه دولت‌ها و حاکمیت وظایفی در قبال زندگی مردم برعهده دارند اما باید به مسئولیت اجتماعی و مسئولیت فردی خودمان نسبت به دیگران هم توجه داشته باشیم که متاسفانه این بخش، مغفول واقع شده است در حالی که همه ما در قبال بقیه مسئول هستیم.اگر دولتها و مجالس ما بهترین ها هم باشد تا زمانی که خودمان احساس  مسئولیت  نکنیم اتفاق خاصی نخواهد افتاد چرا که قانون را ما باید اجرا کنیم و در این پویش این وجه مسئولیت اجتماعی پررنگ تر شد و متوجه شدیم که آدم‌های خوب هم در کنار ما زیاد هستند.

 بعد از سخنان قائم مقام شبکه سه، مهران امامیه از هنرمندان طنز پرداز رادیو بخشی از ترانه‌های طنز در مورد صاحبخانه و مستاجر را برای حضار اجرا کرد و پس از آن زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی  و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن تشکر از شبکه سه نسبت به برگزاری این پویش به طرح مالیات بر عایدی مسکن که توسط خود او به هیات رئیسه مجلس ارائه شده اشاره کرد و اظهارداشت:  در مجلس طرحی با بیش از 117 امضا به هیات رئیسه  تقدیم شد که کلیات آن در کمیسیون اقتصادی تصویب شده بود و البته به دلیل تعللی که دولت در ارائه لایحه  مالیات بر عایدی مسکن یا  همان مالیات بر خانه های اضافی داشت این طرح هنوز اجرایی نشده است.حاکمیت بزرگترین صاحبخانه است که باید کمک کند تا مستاجران صاحبخانه شوند.

این نماینده مجلس با اشاره به طرح مالیات بر عایدی مسکن تصریح کرد: این قانون در بیش از 170 کشور دنیا در حال اجرا است ولی ما هنوز آن را اجرا  نکردیم. در این طرح که من آن را ارائه دادم به تعداد اعضای خانوار از مالیات معاف خواهند بود و مازاد آن اگر مسکنی خریدو فروش شود و سودی حاصل شود باید مالیات پرداخت شود تا فاصله طبقاتی بین غنی و فقیر کاهش یابد.

سعیدی تاکید کرد: من از همه صاحبخانه های خوب که با خدا معامله می کنند و در این وضع اقتصادی سخت به فکر مستاجران خود هستند تشکر می‌کنم. یک زمانی فقط 30 درصد از سبد حقوقی مردم بابت اجاره خانه مصرف می‌شد اما متاسفانه امروزه این رقم به بیش از 80 درصد رسیده است. لذا اگر این دو و نیم میلیون مسکن خالی عرضه شود، بی‌شک مبلغ خرید مسکن نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

در ادامه نیز گروه دف و آواز خوانی استاد حسین دو ترانه در وصف حضرت علی (ع) اجرا کردند و سپس عبدالرضا عزیزی نماینده  مردم شیروان و رئیس کمیسیون اجتماعی طی  سخنانی گفت: به نظرمن نباید پویش مردمی صاحبخانه خوب به اتمام برسد بلکه باید ادامه داشته باشد و علاوه بر آن نیز باید پویش مردمی دولت ، مجلس و قوه قضاییه خوب نیز به راه بیفتد.

وی ضمن تشکر از شبکه سه بابت برگزاری این پویش افزود: در وجود ما ایرانی ها صفات خوب خداوندی وجود دارد که البته بالقوه است و اجتماع و محیط می‌تواند آن را به فعل تبدیل کند. ما مردمانی خوبی هستم ولی متاسفانه در طول زمان یک عده نفوذی‌ها در دولت و مقامات بالای ما رخنه کردند و با اختلاس‌های خود، مردم را نسبت به انقلاب و ولایت بدبین کردند که می‌توان از آنان به داعشی‌های نفوذی در حکومت یاد کرد.

نماینده  مردم شیروان و رئیس کمیسیون اجتماعی تصرح کرد: معتقدم باید یک پویش مردمی شکل بگیرد و از مجلس بخواهد که از قدرت قانونی خویش برای استقلال  بانک مرکزی استفاده کند تا دیگر بانک مرکزی تحت سیطره دولت نباشد که پول بی پشتیبانی چاپ کند، اگر بانک مرکزی این کار را بکند هرچقدر هم  مردم احسان کنند فایده ای نخواهد داشت چرا که باید اصل قضیه درست شود. اسم حکومت ما اسلامی است لذا بانک های ما نیز باید اسلامی باشند. این ربا باعث شده تا پول بی‌پشتیبان چاپ شود و مردم ما آسیب ببینند.

امیر تاجیک خواننده پاپ کشورمان نیز در این برنامه به ارائه دو ترانه از کارهای خود پرداخت و پس از آن رضا پورحسین قائم مقام سیما طی سخنانی از مدیریت شبکه سه برای  پرداختن به پویش صاحبخانه خوب قدردانی کرد و گفت: مردم همیشه بهترین کارها را انجام می‌دهند اما آنچه مهم است این است که ما باید به گونه‌ای حرکت کنیم که نیاز به حضور بحرانی مردم نداشته باشیم چرا که مردم کار خودشان را به خوبی بلدند.

قائم مقام سیما ادامه داد: از ماهاتیر محمد می‌پرسند که چرا در مالزی رشوه کم است ایشان می‌گوید چون ما واسطه‌های انسانی را کاهش دادیم و به عبارت دیگر آنها با انجام یک مکانیزم، محتوا را درست کردند. ما این همه «سلطان» داریم و اگر مکانیزم‌ها درست باشد سلطانی هم نخواهیم داشت. لذا خطاب اول ما نباید به مردم بلکه به برنامه‌ریزان، مسئولین و قانونگذاران باشد و سیستم باید به گونه‌ای طراحی شود که دیگر  سلطانی قادر به  رشد کردن نباشد.

وی با بیان اینکه خداوند رزق را ازجایی می‌دهد که کسی تصورش را هم  نمی‌کند و محاسبات خداوند با محاسبات ما متفاوت است، عنوان داشت: اگر صاحبخانه‌ها با مستاجران خود راه بیایید خداوند از راهی که تصورش را هم نمی‌کنند جبران خواهد کرد.یکی از راه‌هایی که آرامش و بهجت روحی به آدمی می‌بخشد کمک به دیگران است. انسان اگر ذره‌ای به خاطر دیگران حرکت کند خداوند به او آرامش خواهد داد و البته یکی از گمشده‌های دنیای امروز نیز همین آرامش است.

وی در پایان گفت: بحث صاحبخانه و مستاجر و بحث خانه‌های خالی از مشکلات امروز کشور است و ما به کمک رسانه و دوستان برنامه‌ریز این  حرکت را ادامه خواهیم داد ولی همچنان معتقدم باید سیستم حاکمیت روند و مکانیزم را به گونه‌ای طراحی کند که ما دیگر نیازی به چنین پویش‌هایی نداشته باشیم.

در ادامه نیز فریده اولاد قبا نماینده تهران از صداو سیما و شبکه سه بابت این پویش تشکر کرد و گفت: همه مردم ایران خوب هستند امیدوارم این برنامه ها همچنان ادامه داشته باشد.در زمان جنگ یادمان نرفته که مردم نوع دوست ایران ، خانه های خودشان را به جنگ زده ها تقدیم می کردند. حتی در همین مساله زلزله و سیل اخیر نیز مردم در حالیکه خودشان دچار مشکل بودند اما نوعدوستی خود را فراموش نکردند و این ایثار مردم تداعی کننده دوران جنگ برای من بود.

نماینده مردم تهران افزود : ما درشرایط اقتصادی سخت بسر می بریم و با توجه به خروج ترامپ و سیاست های ظالمانه او ، بودجه کشور یک بودجه انقباضی است و خیلی از مستاجرها در این شرایط و با این تورم و افزایش کرایه خانه قادر به ادامه زندگی نیستند و این جاست که همدلی و مهربانی می تواند دغدغه های مستاجرین  را کاهش دهد.

پس از آن نیز مهران غفوریان به ارائه استندآپ کمدی در مورد موجر و مستاجر پرداخت که البته مورد انتقاد یکی از مشاوران مسکن حاضر در سالن قرار گرفت.

آذری عضوهیات مدیره مشاوران اتحادیه املاک هم با تشکر از شبکه سه بابت این پویش افزود: بحث مسکن سالیان سال است که در کشور جریان دارد و پایانی هم ندارد. پویش صاحبخانه خوب کار پسندیده ای است و امیدوارم که مردم هیچگاه به فکر اجاره خانه و جابه جایی خانه نباشند. یکی از دغدغه‌های مشاوران املاک این است که قیمت‌ها افزایش نیابد چرا که بسیاری از مشاوران املاک هم مستاجرند و افزایش قیمت مسکن نیز برای آنان هم دردناک است.

عضو هیات مدیره مشاوران اتحادیه املاک در پایان ابراز امیدواری کرد که اداره ثبت با مشاوران املاک همکاری بیشتری داشته باشد.

در پایان این مراسم از خانواده شهید هادی باغبانی نیز تجلیل به عمل آمد.

باغبانی
شهید باغبانی
تجلیل
غفوریان
سرود4
سرود سه
سرود 2
سرود
سق سیاه
تاجیک
مجری
نماینده مجلس
اولادقباد
سعیدی
یزدی
twitter facebook داغ کن - کلوب دات کام
ایمیل: info@h3nn.ir
شماره پیامک: 300074370003
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
نام و نام خانوادگی :
ایمیل:
نظر:
آخرین اخبار

جشنواره فیلم رشد با الگوی «ثبت‌نام-رایگان» خداحافظی کرد

افزایش سرمایه بیمه "ما" از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها

جمهوری اسلامی، جمهوری عزت است/هدف آمریکایی‌ها از مذاکره تحمیل خواسته‌های گستاخانه است/ در هیچ سطحی با آمریکا مذاکره نخواهد شد

پایان شهریورماه آخرین فرصت برای بهره مندی از جوایز طرح همراز بانک سینا

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول عزادار شد

بانک صادرات ایران با استقرار استانداردهای روز دنیا ٣٠ میلیارد ریال در مصرف انرژی صرفه‌جویی کرد

راه شهدای تاریخ، راه ابراهیم است

بانک «مهر اقتصاد» و موسسه اعتباری «ملل» هم به «صاپ» پیوستند

چقازردی: برنامه اصلی بانک حمایت از واحدهای تولیدی است/ مشتریان سرمایه های اصلی بانک هستند

ثبت نام برای دریافت وام اهل قلم از بانک صادرات ایران آغاز شد

کنسرت ترنم مهربانی در حمایت از سیل زدگان لرستان

مسائل شرکای اجتماعی در شورای تحول راهبردی سازمان تامین اجتماعی به بحث گذاشته می شود

«قصر شیرین» ما را وادار می‌کند با ابعاد شگفت‌انگیز ذات انسان روبرو شویم

سرویس‌های دیجیتال تحریم ناپذیرند

راه‌اندازی امکان برداشت وجه نقد از خودپردازهای بانک سرمایه بدون کارت

برگزاری مرحله دوم قرعه کشی " طرح همگامان سپه 2"

تاکید بر بهره‌برداری از سامانه جامع کنترل کالا و ارز

​پیام تبریک مدیرعامل بانک صادرات ایران در پی قهرمانی‌ تکواندوکاران نوجوان کشور در مسابقات آسیایی

قهرمانی تیم ملی تکواندو نوجوانان در مسابقات ٢٠١٩ آسیا

بانک صادرات ایران شرایط ازدواج بیش از ٢٤ هزار نفر را تسهیل کرد

تامین اجتماعی متعلق به کارگران و بازنشستگان است

حضور «قصر شیرین» در جشنواره ونکوور

از فرهادی، مجیدی و بنی اعتماد تا بهداد و کرامتی در افتتاحیه «قصر شیرین»

سارا بهرامی، بهترین بازیگر زن جشنواره مالزی شد

ایجاد تمایز در خدمات بانکی با اجرای بانکداری دیجیتال

«دارکوب» بهترین فیلم از نگاه منتقدان و خبرنگاران سینمایی ارمنستان

پیام تسلیت مدیر کل دفتر موسیقی به مناسبت درگذشت هنرمند استاد طاهر یارویسی

بازدید مدیراستانی بانک ایران زمین از کارخانه پروفیل فولاد آپادانا

دزدی دریایی انگلیس بی‌جواب نمی‌ماند/ کاهش تعهدات برجامی قطعاً ادامه خواهد داشت

کسری غفوری عضو جدید هیات مدیره شرکت نفت ایرانول شد

اعلام اسامی برندگان قرعه کشی طرح همراز باشگاه مشتریان بانک سینا

بانک صادرات ایران در ١٥ ماه گذشته، ٤٠٠ هزار میلیارد ریال منابع جدید جذب کرد

«قصر شیرین» در بخش مسابقه جوایز آسیاپاسیفیک

عملکرد بانک صادرات ایران زمینه را برای تحقق جهش بزرگ آماده‌تر کرده است

اولین گروه از تیم تکواندو نونهالان و نوجوانان کشور با حمایت بانک صادرات ایران راهی اردن شد

دکتر سالاری: تأمین اجتماعی در کنار تولیدکنندگان است

پرداخت خودکار قبض همراه اول با «بانک پرداخت» بانک صادرات ایران

فصل جدید تعالی سازمانی در بانک دی آغاز شد

مجوزی برای انتشار رمزارز از سوی بانک مرکزی صادر نشده است

افزایش اعتبارات بانک صادرات ایران برای فولادی‌ها در قالب طرح «طراوت»

پربیننده ترین ها
40 شرکت برتر بورس در سال گذشته مشخص شدند
معرفی سرویس‌های پُرکاربرد خدمات بدون کارت خودپردازهای بانک سرمایه
فرصت 12 روزه برای برنده شدن جایزه یک میلیارد ریالی حساب‌های قرض‌الحسنه بانک سپه
برگزاری نشست هم اندیشی مدیران بیمه رازی به صورت ویدئو کنفرانس
جشنواره فیلم رشد با الگوی «ثبت‌نام-رایگان» خداحافظی کرد
مدرسه سداد در شهرستان پل دختر لرستان راه اندازی شد
برج آزادی میزبان برنامه های هنری هفته دفاع مقدس می شود
فقط 7 روز تا پایان پنجمین دوره جشنواره قرض‌الحسنه پس‌انداز بانک آینده
معاونان جدید اداری و مالی و بیمه ای سازمان تامین اجتماعی معارفه و معاونین سابق این حوزه تکریم شدند
پرداخت الکترونیک سداد، حامی سومین نمایشگاه تخصصی بین المللی جایگاه‌های سوخت و صنایع وابسته
قدردانی بانک سینا از مشارکت هموطنان در جشنواره قرض‌الحسنه بانک سینا
اختصاص ۶۵ درصدی تسهیلات بانک سپه به واحدهای تولیدی
قطع موقت خدمات بانک سینا به دلیل تغییر ساعت رسمی کشور
تحول در رونق تولید با طرح «طراوت» بانک صادرات ایران
نقش متفاوت نوید پورفرج در «مغزِ استخوان»
«دفاع پیروز»؛ خاطراتی از رهبر در دوران دفاع مقدس منتشر شد
افزایش سرمایه بیمه "ما" از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها
امضاء تفاهمنامه بین موزه سینما و ستاد گردشگری شهرداری تهران
صندوق امانات بانک دی افتتاح شد
رشد 151 درصدی بازده قیمت سهام بانک سینا در کمتر از 6 ماه
6 روز فرصت تا پایان سومین جشنواره قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک سینا
مشارکت بانک توسعه تعاون در جهت تأمین نیازهای مددجویان
حضور 10 کشور خارجی در نمایشگاه شیرینی و شکلات
نسخه وب همراه بانک پارسیان راه اندازی شد
پایان شهریورماه آخرین فرصت برای بهره مندی از جوایز طرح همراز بانک سینا
آغاز طرح جذب خودپردازهای شخصی در بانک دی
افتتاح نمایشگاه های شکلات، آرد و نان و قهوه
احتمال افزایش 40 درصدی خوراک روانکاران قوت گرفت
شرکت صرافی سپهر صادرات بانک صادرات ایران آماده تامین ارز مسافران اربعین حسینی است
جمهوری اسلامی، جمهوری عزت است/هدف آمریکایی‌ها از مذاکره تحمیل خواسته‌های گستاخانه است/ در هیچ سطحی با آمریکا مذاکره نخواهد شد
  • 13
  • :
  • 5
  • :
  • 16
اپلیکیشن موبایل هزاره سوم - نسخه اندروید
Page Generated in 0/3245 sec