سخن روز :
پژواک
شناسه خبر: 73064 منتشر شده در مورخ: 1398/5/25 ساعت: 13:37 گروه: صفحه نخست  
سیستم باید به گونه ای طراحی شود که دیگر "سلطانی "قادر به رشد کردن نباشد/80 درصد از سبد "حقوقی "مردم بابت اجاره خانه مصرف می‌شود

سیستم باید به گونه ای طراحی شود که دیگر "سلطانی "قادر به رشد کردن نباشد/80 درصد از سبد "حقوقی "مردم بابت اجاره خانه مصرف می‌شود

قائم مقام سیما گفت: فقدان مکانیزم و سیستم قانون‌گذاری موجب رشد «سلطان ها» می شود لذا سیستم باید به گونه ای طراحی شود که دیگر سلطانی قادر به رشد کردن نباشد.

به گزارش شبکه خبری هزاره سوم،« اختتامیه پویش مردمی صاحبخانه خوب» با حضور رضا پورحسین قائم مقام سیما، محسن یزدی دبیرپویش مردمی صاحبخانه خوب و قائم مقام شبکه سه سیما،  تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و جمعی از صاحبخانه‌ها و مستاجران در سالن رضوان سازمان صداوسیما برگزار شد.

در ابتدای این مراسم محسن یزدی گفت: این پویش ماحصل یک اتاق فکر خوب است و خوشبختانه تا به حال نزدیک به 500 هزار پیامک به این برنامه ارسال شده است. این حجم از پیامک  نشان از اقبال مردمی بود و علاوه بر آن نیز، برنامه‌های اصلی شبکه برای بحث پیامک و تبلیغات درگیر شدند که اتفاقات خیلی خوبی در این امر رقم خورد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه دولت‌ها و حاکمیت وظایفی در قبال زندگی مردم برعهده دارند اما باید به مسئولیت اجتماعی و مسئولیت فردی خودمان نسبت به دیگران هم توجه داشته باشیم که متاسفانه این بخش، مغفول واقع شده است در حالی که همه ما در قبال بقیه مسئول هستیم.اگر دولتها و مجالس ما بهترین ها هم باشد تا زمانی که خودمان احساس  مسئولیت  نکنیم اتفاق خاصی نخواهد افتاد چرا که قانون را ما باید اجرا کنیم و در این پویش این وجه مسئولیت اجتماعی پررنگ تر شد و متوجه شدیم که آدم‌های خوب هم در کنار ما زیاد هستند.

 بعد از سخنان قائم مقام شبکه سه، مهران امامیه از هنرمندان طنز پرداز رادیو بخشی از ترانه‌های طنز در مورد صاحبخانه و مستاجر را برای حضار اجرا کرد و پس از آن زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی  و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن تشکر از شبکه سه نسبت به برگزاری این پویش به طرح مالیات بر عایدی مسکن که توسط خود او به هیات رئیسه مجلس ارائه شده اشاره کرد و اظهارداشت:  در مجلس طرحی با بیش از 117 امضا به هیات رئیسه  تقدیم شد که کلیات آن در کمیسیون اقتصادی تصویب شده بود و البته به دلیل تعللی که دولت در ارائه لایحه  مالیات بر عایدی مسکن یا  همان مالیات بر خانه های اضافی داشت این طرح هنوز اجرایی نشده است.حاکمیت بزرگترین صاحبخانه است که باید کمک کند تا مستاجران صاحبخانه شوند.

این نماینده مجلس با اشاره به طرح مالیات بر عایدی مسکن تصریح کرد: این قانون در بیش از 170 کشور دنیا در حال اجرا است ولی ما هنوز آن را اجرا  نکردیم. در این طرح که من آن را ارائه دادم به تعداد اعضای خانوار از مالیات معاف خواهند بود و مازاد آن اگر مسکنی خریدو فروش شود و سودی حاصل شود باید مالیات پرداخت شود تا فاصله طبقاتی بین غنی و فقیر کاهش یابد.

سعیدی تاکید کرد: من از همه صاحبخانه های خوب که با خدا معامله می کنند و در این وضع اقتصادی سخت به فکر مستاجران خود هستند تشکر می‌کنم. یک زمانی فقط 30 درصد از سبد حقوقی مردم بابت اجاره خانه مصرف می‌شد اما متاسفانه امروزه این رقم به بیش از 80 درصد رسیده است. لذا اگر این دو و نیم میلیون مسکن خالی عرضه شود، بی‌شک مبلغ خرید مسکن نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

در ادامه نیز گروه دف و آواز خوانی استاد حسین دو ترانه در وصف حضرت علی (ع) اجرا کردند و سپس عبدالرضا عزیزی نماینده  مردم شیروان و رئیس کمیسیون اجتماعی طی  سخنانی گفت: به نظرمن نباید پویش مردمی صاحبخانه خوب به اتمام برسد بلکه باید ادامه داشته باشد و علاوه بر آن نیز باید پویش مردمی دولت ، مجلس و قوه قضاییه خوب نیز به راه بیفتد.

وی ضمن تشکر از شبکه سه بابت برگزاری این پویش افزود: در وجود ما ایرانی ها صفات خوب خداوندی وجود دارد که البته بالقوه است و اجتماع و محیط می‌تواند آن را به فعل تبدیل کند. ما مردمانی خوبی هستم ولی متاسفانه در طول زمان یک عده نفوذی‌ها در دولت و مقامات بالای ما رخنه کردند و با اختلاس‌های خود، مردم را نسبت به انقلاب و ولایت بدبین کردند که می‌توان از آنان به داعشی‌های نفوذی در حکومت یاد کرد.

نماینده  مردم شیروان و رئیس کمیسیون اجتماعی تصرح کرد: معتقدم باید یک پویش مردمی شکل بگیرد و از مجلس بخواهد که از قدرت قانونی خویش برای استقلال  بانک مرکزی استفاده کند تا دیگر بانک مرکزی تحت سیطره دولت نباشد که پول بی پشتیبانی چاپ کند، اگر بانک مرکزی این کار را بکند هرچقدر هم  مردم احسان کنند فایده ای نخواهد داشت چرا که باید اصل قضیه درست شود. اسم حکومت ما اسلامی است لذا بانک های ما نیز باید اسلامی باشند. این ربا باعث شده تا پول بی‌پشتیبان چاپ شود و مردم ما آسیب ببینند.

امیر تاجیک خواننده پاپ کشورمان نیز در این برنامه به ارائه دو ترانه از کارهای خود پرداخت و پس از آن رضا پورحسین قائم مقام سیما طی سخنانی از مدیریت شبکه سه برای  پرداختن به پویش صاحبخانه خوب قدردانی کرد و گفت: مردم همیشه بهترین کارها را انجام می‌دهند اما آنچه مهم است این است که ما باید به گونه‌ای حرکت کنیم که نیاز به حضور بحرانی مردم نداشته باشیم چرا که مردم کار خودشان را به خوبی بلدند.

قائم مقام سیما ادامه داد: از ماهاتیر محمد می‌پرسند که چرا در مالزی رشوه کم است ایشان می‌گوید چون ما واسطه‌های انسانی را کاهش دادیم و به عبارت دیگر آنها با انجام یک مکانیزم، محتوا را درست کردند. ما این همه «سلطان» داریم و اگر مکانیزم‌ها درست باشد سلطانی هم نخواهیم داشت. لذا خطاب اول ما نباید به مردم بلکه به برنامه‌ریزان، مسئولین و قانونگذاران باشد و سیستم باید به گونه‌ای طراحی شود که دیگر  سلطانی قادر به  رشد کردن نباشد.

وی با بیان اینکه خداوند رزق را ازجایی می‌دهد که کسی تصورش را هم  نمی‌کند و محاسبات خداوند با محاسبات ما متفاوت است، عنوان داشت: اگر صاحبخانه‌ها با مستاجران خود راه بیایید خداوند از راهی که تصورش را هم نمی‌کنند جبران خواهد کرد.یکی از راه‌هایی که آرامش و بهجت روحی به آدمی می‌بخشد کمک به دیگران است. انسان اگر ذره‌ای به خاطر دیگران حرکت کند خداوند به او آرامش خواهد داد و البته یکی از گمشده‌های دنیای امروز نیز همین آرامش است.

وی در پایان گفت: بحث صاحبخانه و مستاجر و بحث خانه‌های خالی از مشکلات امروز کشور است و ما به کمک رسانه و دوستان برنامه‌ریز این  حرکت را ادامه خواهیم داد ولی همچنان معتقدم باید سیستم حاکمیت روند و مکانیزم را به گونه‌ای طراحی کند که ما دیگر نیازی به چنین پویش‌هایی نداشته باشیم.

در ادامه نیز فریده اولاد قبا نماینده تهران از صداو سیما و شبکه سه بابت این پویش تشکر کرد و گفت: همه مردم ایران خوب هستند امیدوارم این برنامه ها همچنان ادامه داشته باشد.در زمان جنگ یادمان نرفته که مردم نوع دوست ایران ، خانه های خودشان را به جنگ زده ها تقدیم می کردند. حتی در همین مساله زلزله و سیل اخیر نیز مردم در حالیکه خودشان دچار مشکل بودند اما نوعدوستی خود را فراموش نکردند و این ایثار مردم تداعی کننده دوران جنگ برای من بود.

نماینده مردم تهران افزود : ما درشرایط اقتصادی سخت بسر می بریم و با توجه به خروج ترامپ و سیاست های ظالمانه او ، بودجه کشور یک بودجه انقباضی است و خیلی از مستاجرها در این شرایط و با این تورم و افزایش کرایه خانه قادر به ادامه زندگی نیستند و این جاست که همدلی و مهربانی می تواند دغدغه های مستاجرین  را کاهش دهد.

پس از آن نیز مهران غفوریان به ارائه استندآپ کمدی در مورد موجر و مستاجر پرداخت که البته مورد انتقاد یکی از مشاوران مسکن حاضر در سالن قرار گرفت.

آذری عضوهیات مدیره مشاوران اتحادیه املاک هم با تشکر از شبکه سه بابت این پویش افزود: بحث مسکن سالیان سال است که در کشور جریان دارد و پایانی هم ندارد. پویش صاحبخانه خوب کار پسندیده ای است و امیدوارم که مردم هیچگاه به فکر اجاره خانه و جابه جایی خانه نباشند. یکی از دغدغه‌های مشاوران املاک این است که قیمت‌ها افزایش نیابد چرا که بسیاری از مشاوران املاک هم مستاجرند و افزایش قیمت مسکن نیز برای آنان هم دردناک است.

عضو هیات مدیره مشاوران اتحادیه املاک در پایان ابراز امیدواری کرد که اداره ثبت با مشاوران املاک همکاری بیشتری داشته باشد.

در پایان این مراسم از خانواده شهید هادی باغبانی نیز تجلیل به عمل آمد.

باغبانی
شهید باغبانی
تجلیل
غفوریان
سرود4
سرود سه
سرود 2
سرود
سق سیاه
تاجیک
مجری
نماینده مجلس
اولادقباد
سعیدی
یزدی
twitter facebook داغ کن - کلوب دات کام
ایمیل: info@h3nn.ir
شماره پیامک: 300074370003
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
نام و نام خانوادگی :
ایمیل:
نظر:
آخرین اخبار

روزنوشت فجر4 | ورود ستاره‌ها و یک سورپرایز

عکس تئاتر تکرار پذیرکردن تکرار ناپذیرهاست

یادبود جانباختگان سقوط هواپیمای اوکراینی در جشنواره تئاتر فجر؛همه همدردیم

کتاب عکس تئاتر «لحظه قطعی» منتشر شد

نشست رسانه‌ای جشنواره تئاتر فجر برگزار می‌شود

جزییات نمایشگاه «لحظه قطعی» اعلام شد

معرفی راه‌یافتگان به مسابقه و نمایشگاه اقلام تبلیغاتی جشنواره تئاتر فجر

سالن‌های میزبان جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند

پیش‌فروش بلیت‌های جشنواره فیلم فجر

اعلام تاریخ پیش‌فروش بلیت‌های جشنواره فیلم فجر 38

بازی ایرانی با همکاری مبین وان در بازارهای عربی عرضه می شود

۸۵ فیلم در دبیرخانه جشنواره فجر بازبینی شد/ انتخاب نشدن فیلم‌های ناقص

آغاز «انتقام سخت»/ حملات سنگین موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد/ احتمال وقوع موج سوم شلیک‌ها

بیانیه دست‌اندرکاران هنر و رسانه در محکومیت ترور شهید قاسم سلیمانی

انتشار دومین شماره «فجرنامه» با یادی از سردارشهید سلیمانی

اهدای تندیس سردارشهید سلیمانی به بهترین فیلم با مضمون جهاد و مقاومت در جشنواره فیلم فجر

پیام دبیر جشنواره‌فیلم‌فجر در پی شهادت سردار قاسم سلیمانی

مدیر بخش «به علاوه فجر» تغییر کرد

محسنی مجد جایگزین اسحاقی در نفت ایرانول شد

مدیرعامل موفق ایرانول پس از ۶ سال خداحافظی کرد

مرور برنامه‌های روز اول و دوم همایش برگزیدگان جشنواره‌های تئاتر استانی

معرفی تعدادی از نمایش های «مسابقه آثارصحنه ای»

توضیحات اطلاعات سپاه درباره دستگیری اعضای شبکه فساد دارویی

اسامی فیلم‌های مستند سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد

راه‌یافتگان به مرحله نهایی مسابقه و نمایشگاه عکس جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند

کار هیأت انتخاب جشنواره، آخر هفته جاری به پایان می‌رسد

نامزدهای مسابقه نمایشنامه‌نویسی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند

جدول برنامه‌های چهارمین همایش برگزیدگان جشنواره‌های تئاتر استانی منتشر شد

نتایج نهایی بخش دیگرگونه‌های اجرایی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اعلام شد

آمار آثار راه‌یافته به دبیرخانه هفدهمین مهرواره «جوان سوره» اعلام شد

فراخوان ڪارگاه‌های آموزشی و مسترڪلاس‌های گروه تئاتر اودین منتشر شد

برای ارتقاء خدمات بیمه‌ای و درمانی آماده همکاری با عراق هستیم / توریسم درمانی و خدمات بیمه‌ای به اتباع عراقی مقیم ایران از زمینه‌های اصلی همکاری است

صدور کارت ویژه اهالی رسانه در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر/ثبت نام آغاز شد

تأمین اجتماعی وظیفه حاکمیت و حق مردم است

پیام تبریک مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به مناسبت هفته پژوهش

بخشنامه‌های تامین اجتماعی تجمیع می شوند/ تامین‌اجتماعی روند رو به رشدی را طی می‌کند

معرفی آثار منتخب بخش نمایش‌های خیابانی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

انتشار فراخوان و معرفی مدیر «به علاوه فجر» جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

نیما دلنوازی جایزه موسیقی جهانی آمریکا را از آن خود کرد

رادیوتئاترهای منتخب جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند

پربیننده ترین ها
  • 17
  • :
  • 21
  • :
  • 50
اپلیکیشن موبایل هزاره سوم - نسخه اندروید
Page Generated in 0/8228 sec