سخن روز :
پژواک
شناسه خبر: 12109 منتشر شده در مورخ: 1394/7/13 ساعت: 10:41 گروه: سیاسی  
‫بند بند «گزارش کمیسیون برجام» تصویب شده است/ دیکتاتورگونه برخورد می کنند چون نظرشان تامین نشده است
سخنگوی کمیسیون ویژه برجام؛

‫بند بند «گزارش کمیسیون برجام» تصویب شده است/ دیکتاتورگونه برخورد می کنند چون نظرشان تامین نشده است

سخنگوی کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس، باتشریح فرایند تهیه گزارش این کمیسیون گفت: بند به بند این گزارش، در صحن کمیسیون رای‌گیری و تصویب شده است.

به گزارش شبکه خبری هزاره سوم، سید حسین نقوی حسینی با اشاره به فرآیند طی شده در کمیسیون ویژه بررسی برجام برای تهیه گزارش نهایی بررسی برنامه جامع اقدام مشترک ایران و ۱+۵، اظهار داشت: تهیه گزارش کمیسیون، طبق آیین‌نامه و مانند تمام کمیسیون‌های مجلس صورت‌گرفته است.


وی در توضیح این مطلب گفت: ما تمام نظرات را شنیدیم و همه صحبت‌ها انجام شد و همه این نکات پیاده شده و پرینت گرفته و مستندسازی شد؛ در نهایت بر اساس این مذاکرات در کمیته‌ها و کمیسیون و گزارش‌های تهیه شده، گزارش نهایی در صحن کمیسیون تدوین شد.

سخنگوی کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس خاطرنشان کرد: طبیعی بوده است که هر کدام از کمیته‌های کمیسیون باید گزارش خود را تهیه می‌کرده‌اند؛ مثلا در کمیته امنیتی و دفاعی آقایان حقیقت‌پور و بروجردی یک متن چهار یا پنج ماده‌ای را تهیه کردند که دو بار در کمیسیون قرائت و نظرات اصلاحی دریافت شد. در کمیته سیاسی نیز آقای منصوری آرانی متنی را تهیه و ارائه کرد که در صحن کمیسیون قرائت و اصلاح شد؛ در کمیته حقوقی نیز آقای وحید احمدی نیز همین روش را طی کرد و سایر کمیته‌ها نیز به همین ترتیب گزارش‌های خود را به صحن کمیسیون آوردند که قرائت شد و اصلاحاتی نیز بر اساس نظر اعضا بر این گزارش‌ها اعمال شد و نهایتاً همین گزارش‌ها با یکدیگر تجمیع و به گزارش نهایی کمیسیون تبدیل شد.

نقوی حسینی ادامه داد: ممکن است برخی از اعضای کمیته‌ها بگویند که ما در جریان کار کمیته و گزارشی که در کمیسیون ارائه شده، نبوده‌ایم؛ برای حل این مساله بود که تمام متون تهیه شده در کمیته‌ها، یک بار دیگر در صحن کمیسیون قرائت و با نظر اعضا اصلاح و برای آنها رای‌گیری شد.

وی تصریح کرد: پس از اینکه گزارش کمیته‌ها در صحن کمیسیون به صورت نوبتی قرائت شد و با نظر اعضای کمیسیون اصلاح و برای آنها رای‌گیری شد، مجدداً گزارش کلی کمیسیون هم که حاصل از گزارش کمیته‌ها بوده، به صورت بند به بند در صحن کمیسیون قرائت شد و اعضا باز هم نظرات خود را درباره جزئیات گزارش ارائه کردند و گفتند که کجا و کدام عبارت اصلاح یا حذف و یا اضافه شود.

سخنگوی کمیسیون ویژه بررسی برجام تاکید کرد: در این مرحله برای هر بند از گزارش کمیسیون، رای‌گیری صورت‌گرفته و با اصلاحاتی که اعضا خواسته‌اند و اعمال نیز شده، به تصویب رسیده است. حتی این اصلاحات بلافاصله پس از پیشنهاد شدن و رای‌گیری، در متن اعمال شده است.

نقوی حسینی ادامه داد: در مجموع علاوه بر رای به گزارش کمیته‌ها، بند به بند گزارش نیز با اعمال اصلاحات مد نظر اعضای کمیسیون به رای گذاشته شده و تصویب شده است؛ پس از رای‌گیری بند به بند، مجدداً در پایان کار کلیت و چارچوب کلی گزارش تهیه شده به رای گذاشته شد که اعضا به آن رای مثبت دادند.

برخی ها ادعای دموکراسی دارند، اما دیکتاتورمآبانه عمل می‌کنند

وی با انتقاد از کسانی که گزارش کمیسیون ویژه برجام را حاصل سوگیری و دیدگاه‌های شخصی می‌دانند، گفت: من نمی‌دانم این چه اخلاقی است که برخی‌ها چون نظرشان در رای‌گیری تامین نمی‌شود، در رسانه‌ها حرف‌هایی می‌زنند که دور از واقعیت است؛ در مجلس شورای اسلامی نیز روزانه چند طرح و لایحه بررسی و تصویب می‌شود که ممکن است نظر کسی تامین نشده باشد. آیا باید در رسانه‌ها صحبت شود و بگویند این خلاف واقع و جهت‌دار است؟! آن هم به دلیل اینکه نظر من تامین نشده است!.

سخنگوی کمیسیون ویژه بررسی برجام اظهار داشت: من واقعاً از برخی دوستان به ویژه از اصلاح‌طلبان تعجب می‌کنم که ادعای دموکراسی و پایبندی به اصول دموکراتیک دارند ولی دیکتاتورترین آدم‌ها هستند و دیکتاتورمآبانه عمل می‌کنند؛ به گونه‌ای که اگر نظر خودشان تامین نشود، اساس کار را زیر سوال می‌برند.

نقوی حسینی تصریح کرد: برخی از این دوستان در کمیسیون بوده‌اند و دیده‌اند که وقتی برای نظر آنها رای‌گیری شد، این نظر به تصویب نرسید؛ حالا چه کار باید کرد، آیا باید کار را تعطیل کرد؟!.

وی افزود: تعجب من بیشتر از این است که برخی از اعضای کمیسیون، گزارش را خودشان تهیه کرده‌اند و خودشان هم به صحن کمیسیون آورده‌اند و آن گزارش هم تصویب شده، حالا می‌گویند آن را قبول نداریم؛ این دیگر خیلی عجیب است.

سخنگوی کمیسیون ویژه بررسی برجام خاطرنشان کرد: روند کار کمیسیون کاملاً قانونی، درست و مطابق آیین‌نامه مجلس بوده و گزارش نیز در همین فرآیند به تصویب رسیده است؛ حال ممکن است نظر برخی از دوستان تامین نشده باشد.

twitter facebook داغ کن - کلوب دات کام
ایمیل: info@h3nn.ir
شماره پیامک: 300074370003
منبع: جهان
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
نام و نام خانوادگی :
ایمیل:
نظر:
آخرین اخبار

۵ توصیه فائو برای جلوگیری از شیوع کرونا

دعای هفتم صحیفه سجادیه +متن و ترجمه

توضیحات نمکی درباره طرح بیماریابی کرونا ویروس در سراسر کشور

روزنوشت فجر4 | ورود ستاره‌ها و یک سورپرایز

عکس تئاتر تکرار پذیرکردن تکرار ناپذیرهاست

یادبود جانباختگان سقوط هواپیمای اوکراینی در جشنواره تئاتر فجر؛همه همدردیم

کتاب عکس تئاتر «لحظه قطعی» منتشر شد

نشست رسانه‌ای جشنواره تئاتر فجر برگزار می‌شود

جزییات نمایشگاه «لحظه قطعی» اعلام شد

معرفی راه‌یافتگان به مسابقه و نمایشگاه اقلام تبلیغاتی جشنواره تئاتر فجر

سالن‌های میزبان جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند

پیش‌فروش بلیت‌های جشنواره فیلم فجر

اعلام تاریخ پیش‌فروش بلیت‌های جشنواره فیلم فجر 38

بازی ایرانی با همکاری مبین وان در بازارهای عربی عرضه می شود

۸۵ فیلم در دبیرخانه جشنواره فجر بازبینی شد/ انتخاب نشدن فیلم‌های ناقص

آغاز «انتقام سخت»/ حملات سنگین موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد/ احتمال وقوع موج سوم شلیک‌ها

بیانیه دست‌اندرکاران هنر و رسانه در محکومیت ترور شهید قاسم سلیمانی

انتشار دومین شماره «فجرنامه» با یادی از سردارشهید سلیمانی

اهدای تندیس سردارشهید سلیمانی به بهترین فیلم با مضمون جهاد و مقاومت در جشنواره فیلم فجر

پیام دبیر جشنواره‌فیلم‌فجر در پی شهادت سردار قاسم سلیمانی

مدیر بخش «به علاوه فجر» تغییر کرد

محسنی مجد جایگزین اسحاقی در نفت ایرانول شد

مدیرعامل موفق ایرانول پس از ۶ سال خداحافظی کرد

مرور برنامه‌های روز اول و دوم همایش برگزیدگان جشنواره‌های تئاتر استانی

معرفی تعدادی از نمایش های «مسابقه آثارصحنه ای»

توضیحات اطلاعات سپاه درباره دستگیری اعضای شبکه فساد دارویی

اسامی فیلم‌های مستند سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد

راه‌یافتگان به مرحله نهایی مسابقه و نمایشگاه عکس جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند

کار هیأت انتخاب جشنواره، آخر هفته جاری به پایان می‌رسد

نامزدهای مسابقه نمایشنامه‌نویسی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند

پربیننده ترین ها
  • 1
  • :
  • 20
  • :
  • 1
اپلیکیشن موبایل هزاره سوم - نسخه اندروید بیمه پارساگاد نمایندگی محمد بیگی نیا
Page Generated in 0/1089 sec