سخن روز :
پژواک
شناسه خبر: 62920 منتشر شده در مورخ: 1398/3/20 ساعت: 22:51 گروه: اقتصادی  
برگزاری سومین دوره جشنواره عکس «خوشه»/سیف:امروز باید در جامعه دیدن را یادبگیریم/متاسفانه دوربینهای ما بدی ها را خوب نشان می دهد

برگزاری سومین دوره جشنواره عکس «خوشه»/سیف:امروز باید در جامعه دیدن را یادبگیریم/متاسفانه دوربینهای ما بدی ها را خوب نشان می دهد

دبیر جشنواره گفت:یکی از اهداف جشنواره امسال این است که عکس‌ها هدفمند باشندو در همین راستا ، عکاسان را با تورهای گردشگری به محل‌های برداشت و ذخیره گندم و کارخانه‌های آرد اعزام می‌کنیم تا بتوانند لحظات ماندگار و خاطره‌انگیزی را ثبت کنند که از هفته آینده این اعزام آغاز و جشنواره در ۴ بخش عکس‌های حرفه‌ای، موبایلی، مجموعه عکس و ویژه "زیر ۱۵ سال" فراخوان را منتشر کرده‌ایم.

به گزارش شبکه خبری هزاره سوم،آیین افتتاحیه و رونمایی از پوستر فراخوان دوره جشنواره عکس خوشه صبح امروز دوشنبه 20 خرداد1398 با حضور محمد تقی طباطبایی دبیر جشنواره ،افشین شاهرودی و حسن غفاری از عکاسان پیشکسوت و داوران این جشنواره، سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، یزدان سیف معاون وزیر کشاورزی و مدیرعامل و رئیس هیات مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، سید محمد مجابی مشاور وزیرکشاورزی ، علیرضا کریمی رییس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار زنجیره گندم، آرد و نان، تعدادی از مدیران ستادی شرکت بازرگانی ایران، روسای صنف ویژه گندم، آرد و نان و صنایع وابسته، برخی از مدیران بخش خصوصی صنایع آرد و نان و جمعی از اهالی رسانه برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری ایرانیان ،در ابتدای این نشست ، محمدتقی طباطبایی دبیر جشنواره گفت :اولین دوره جشنواره خوشه سال ۱۳۸۹ و دومین دوره آن را نیز  سال گذشته برگزار کردیم هر چند صددرصد به اهداف مورد نظر نرسیدیم  اما سعی ما براین بوده و هست تا با بهره گیری از نقاط ضعف و قوت دو دوره گذشته دوره سوم را هر چه بهتر و در آینده در سطح ملی به عنوان یک جشنواره هدفمند و اثر بخش برگزار کنیم. متاسفانه مدیران در اکثر فعالیتهای اقتصادی  از فعالیتهای فرهنگی غفلت می ورزند،اما ما در سازمانی هستیم که شخصیت عالی آن شخصیتی فرهنگی بوده و به فعالیت فرهنگی واقف است ، لازم است پیوست فرهنگی داشته باشیم تا بتوانیم در جامعه ارگذار باشیم.
وی ادامه داد:جلسه سیاست گذاری این دوره بلافاصله پس از اختتامیه دوره پیش تشکیل شد و تاکنون پنج جلسه آن برگزار شده است.:یکی از اهداف جشنواره امسال این است که عکس‌ها هدفمند باشندو در همین راستا  ، عکاسان را با تورهای گردشگری به محل‌های برداشت و ذخیره گندم و کارخانه‌های آرد اعزام می‌کنیم تا بتوانند لحظات ماندگار و خاطره‌انگیزی را ثبت کنند که از هفته آینده این اعزام  انجام می شود و جشنواره در ۴ بخش عکس‌های حرفه‌ای، موبایلی، مجموعه عکس و ویژه (زیر ۱۵ سال) فراخوان را منتشر کرده‌ایم.صدها عکاس مشارکت کردند و هزاران عکس به دبیرخانه رسید که عمدتا از پیشکسوتان و صاحب نظران عکاسی هستند
دبیر جشنواره ادامه داد: جشنواره امسال با حمایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری  و با در اختیار داشتن امکانات آنها مانند تبلیغات مترو و سینماهای این سازمان، تبلیغات شهری  را برگزار می کنیم تا توجه عموم مردم را به موضوع نان جلب کنیم.

افشین شاهرودی نیز که  به عنوان نماینده هیات داوران در این نشست حضور داشت اظهارداشت:در ابتدا خواهشی که دارم این است که ؛ کلمه جشنواره را از این رویداد کنار حذف کنیم ، چرا که طی این سال‌ها عنوان جشنواره آنقدر نادرست  استفاده شده و جشنواره‌های بی هدف و موضوع  برگزار شده که معنای واقعی خود را از دست داده است، به همین دلیل پیشنهاد کردیم کلمه مسابقه را به کار بگیریم ، چون تعدادی عکاس هدفمند در رقابت سالم با یکدیگر در این رویداد حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد:عکس و عکاسی در ایجاد تحولات اجتماعی تاثیر بسزایی دارد و ما در تلاشیم تا این مسابقه را بسیار هدفمند دنبال کنیم. امیدوارم مدیران کنونی بستری را فراهم کنند که در صورت تغییر آنان، این مسابقه بتواند به بقای خود ادامه دهد تا بتواند تاثیرات اجتماعی  خود را داشته باشد،عکاسی در 120 سال گذشته در دنیا ثابت کرده که ابزاری بسیار  کارآمدی  است برای اصلاح و تاثیرگذاری و سیاستهای کلان اجتماعی در جامعه..

علیرضا کریمی رییس کانون هماهنگی دانش صنعت و بازار زنجیره گندم آرد و نان نیز در ادامه این نشست گفت: هیچ ابزاری بهتر از هنر برای ارتباط با مردم وجود و  اعمال مدیران مانند عکس است و در تاریخ ثبت می‌شود، پس باید به که بتوانند سرشان را بالا بگیرند.به گونه ای عمل کنند

سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز درادامه این نشست  گفت:جشنواره یا مسابقه عکس خوشه را صرفاً به عنوان یک رویداد هنری نبینیم، بلکه پروژه‌ای راهبردی و تأکید بر خودکفایی گندم است و باید تبدیل به یک رفتار فرهنگی شود، این اقدام برای نهادینه کردن این رفتاراست که به گذشته برنگردیم.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: رهبر انقلاب امروز راهبرد ما را مقاومت اعلام کردند و کار فرهنگی یکی از راهبردهاست و چه کاری مقدس‌تر از موضوع نان؟ موضوعی که از قدیم در همه فرهنگ‌ها و ادیان قداست و احترام داشته است.

سعید اوحدی گفت: ما در سال ۸۳ به خودکفایی گندم رسیدیم، چرا دوباره نیازمند واردات گندم شدیم. کاری که آقای سیف کردند را به عنوان یک جشنواره صرف نبینید بلکه یک راهبرد برای ایجاد یک گفتمان و قابل تقدیر است. اگر امروز ائتلاف استکبار با رهبری ترامپ و برخی رهبران مرتجع منطقه نبود امروز فضای منطقه نسبت به ده سال گذشته تغییر کرد. شک نکنید اگر نبود این داشته هایی که امروز داریم، به خاطر نان مردم مجبور بودیم که زانو بزنیم. کار فرهنگی برای نهادینه کردن راهبرد مقاومت است یعنی حضور فعالانه پیشگیری از رفتار طرف مقابل است.
وی با اعلام آمادگی 29 گالری این سازمان برای نمایش عکس های جشنواره خوشه گفت:۲۹ گالری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در اختیار سومین جشنواره عکس خوشه است.
اوحدی با بیان اینکه؛نان در همه فرهنگ ها محترم است و این مسابقه هم کار مقدسی است اظهارداشت: بیانیه گام دوم انقلاب ،منشور چله دوم انقلاب است  و یکی از فراز های مهم سبک زندگی است که بخشی از آن سبک زندگی اقتصادی است.برگزاری جشنواره عکس خوشه می‌تواند ایجاد گفتمان برکت نان را در جامعه نهادینه کند.

یزدان سیف  معاون وزیر جهادکشاورزی و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران ، در پایان این نشست ،با اشاره به نقش هنردر اصلاح الگوی مصرف گفت:امروزما باید در جامعه  دیدن را یادبگیریم باید سکانس های خوب و بد را بگیریم ، جامعه پر شده از سکانس های بد امروز متاسفانه  چارچوب دوربینهای ما بدی ها را خوب نشان می دهد.
وی با بیان اینکه در خوشه باید یاد بگیریم خوب ببینیم و خوب بنمایانیم و این دیده‌ها مایه سپاسگزاری است افزود:از هفته آینده تورهای عکاسی و بوم گردی و زندگی با گندمکاران را باهدف  آشنایی با دشواری های این مسیر برگزار می‌ کنیم واین سفرها باید دو هفته یک بار تا آذرماه ادامه پیدا می کند  تا برداشت امسال و کاشت آتی را هم ثبت و ضبط کنیم.
معاون وزیر بیان داشت:سال گذشته  به دلیل خشکسالی چند ده نفر قتل در منازعات بر سر آب داشتیم،امسال به دلیل سیلی که از آن به عنوان بلایای طبیعی یاد شد، سدهای پر آب داربم، مراتع پر علوفه داریم  و این مایه برکت جامعه است و باعث شادی کشاورزان ما شد.

لازم به ذکراست؛ در پایان این نشست از پوستر سومین دوره جشنواره رونمایی شد.

همچنین  از آوا ثمری عکاس ۹ ساله که در دوره قبلی کم‌سن‌ترین شرکت‌کننده بود، تقدیر به عمل آمد.

علاقمندان جهت اطلاعات بیشتر می توانند به (سایت مسابقه عکس خوشه) مراجعه نمایند.
 

twitter facebook داغ کن - کلوب دات کام
ایمیل: info@h3nn.ir
شماره پیامک: 300074370003
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
نام و نام خانوادگی :
ایمیل:
نظر:
آخرین اخبار

حسین اسلامی مدیرعامل نگاه شد

کشته شدن حداقل 11 نفر در جریان اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا

ضرغام فولادوند به قالیباف تبریک گفت

هفت محور پدافند غیرعامل روی میز بهارستان/ ضرورت تدوین قوانین جدید برای دفاع غیرنظامی

سیدصابر امامی مدیرعامل شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران شد

تشکیل جبهه ملی،عربی و اسلامی برای مقابله با جریان سازش

مسعود وکیلی‌نیا مدیر عامل شرکت مبین‌وان کیش شد

امضا قرارداد اجرای پروژه بهبود راندمان واحد موم گیری با هدف افزایش تولید روغن پایه و افزایش مرغوبیت محصول جانبی واکس

قوانین چند‌گانه مانع از برنامه‌ریزی بلند‌مدت شرکت‌های آی‌تی‌ است

برای کاهش قیمت‌های بازار اگر لازم باشد فروش پراید را از سر می‌گیریم

پیام تبریک مدیرعامل شرکت گروه سرمایه گذاری آتیه دماوند به مناسبت سالروز تاسیس این شرکت

تمدید مهلت ارسال کد ملی برای وام

تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت آیت‌الله امینی/عمر با برکت آیت الله امینی در نشر معارف اسلامی و مجاهدت سیاسی صرف شد

جمعه در برخی کشور‌ها اول رمضان اعلام شد

افزایش سقف ذخیره سهمیه بنزین در کارت‌های سوخت

۵ توصیه فائو برای جلوگیری از شیوع کرونا

دعای هفتم صحیفه سجادیه +متن و ترجمه

توضیحات نمکی درباره طرح بیماریابی کرونا ویروس در سراسر کشور

روزنوشت فجر4 | ورود ستاره‌ها و یک سورپرایز

عکس تئاتر تکرار پذیرکردن تکرار ناپذیرهاست

یادبود جانباختگان سقوط هواپیمای اوکراینی در جشنواره تئاتر فجر؛همه همدردیم

کتاب عکس تئاتر «لحظه قطعی» منتشر شد

نشست رسانه‌ای جشنواره تئاتر فجر برگزار می‌شود

جزییات نمایشگاه «لحظه قطعی» اعلام شد

معرفی راه‌یافتگان به مسابقه و نمایشگاه اقلام تبلیغاتی جشنواره تئاتر فجر

سالن‌های میزبان جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند

پیش‌فروش بلیت‌های جشنواره فیلم فجر

اعلام تاریخ پیش‌فروش بلیت‌های جشنواره فیلم فجر 38

بازی ایرانی با همکاری مبین وان در بازارهای عربی عرضه می شود

۸۵ فیلم در دبیرخانه جشنواره فجر بازبینی شد/ انتخاب نشدن فیلم‌های ناقص

  • 6
  • :
  • 43
  • :
  • 22
اپلیکیشن موبایل هزاره سوم - نسخه اندروید
Page Generated in 0/4991 sec