سخن روز :
پژواک
شناسه خبر: 73541 منتشر شده در مورخ: 1399/2/4 ساعت: 20:37 گروه: صفحه نخست  
پرتاب ماهواره نور ارزشمند ومبارک است/جهش تولید را عملیاتی می‌کنیم/دست از تلاش برای تولید و اشتغالزایی بر نمی‌داریم
روحانی در آیین افتتاح طرح‌های ملی استان فارس:

پرتاب ماهواره نور ارزشمند ومبارک است/جهش تولید را عملیاتی می‌کنیم/دست از تلاش برای تولید و اشتغالزایی بر نمی‌داریم

رئیس‌جمهور با بیان اینکه تلاش سپاه پاسداران در پرتاب ماهواره برای مردم ما مبارک است، گفت: داریم به دنیا نشان می‎دهیم که علی‎رغم سختی ها، فعالیت‌های ما ادامه دارد.

به گزارش شبکه خبری هزاره سوم،نخستین پروژه‌ای که با دستور رئیس جمهوری بهره برداری از آن رسما آغاز شد. مجتمع تولید آلومینیوم کشور در لامرد است. وزیر صمت در این مراسم گفت: در تولید آلومینیوم رتبه 10 را در جهان داریم. رئیس جمهور هم با اشاره به تاخیر در افتتاح این مجتمع گفت: یک میلیارد دلار در پروژه تولید آلومینیوم هزینه شده است.
روحانی گفت: بسیار خوشحالم که فاز نخست این مجتمع مهم با مشارکت بخش خصوصی و دولتی امروز افتتاح می شود.
دومین طرحی که رئیس جمهوری افتتاح کرد مجتمع ورزشگاهی شهر لامرد فارس بود که به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مزین شده است. رئیس جمهور با ستایش سردار شهید سلیمانی که از قهرمانان بزرگ دفاع از ایران اسلامی بودند از این که فضاهای ورزشی لامرد با افتتاح این طرح بیش از 2 برابر افزایش می یابد ابراز خشنودی کرد.
 
سومین پروژه ای که در استان فارس و شهر لامرد با دستور رئیس جمهوری افتتاح شد بیمارستان 124 تختخوابی لامرد بود که با مشارکت خیران ساخته شده است. این بیمارستان مجهز به بخش های تخصصی و پاراکلینیک است. وزیر بهداشت در این مراسم گفت: امسال بیش از 8 هزار تخت بیمارستانی در مناطق کمتر برخوردار افتتاح خواهیم کرد.
 طرح دیگری که با دستور رئیس جمهوری بهره برداری از آن شروع شد، ترمینال بین المللی فرودگاه لامرد بود. وزیر راه و شهرسازی در این مراسم گفت: تا پایان سال 20 طرح دیگر افتتاح خواهد شد و به ظرفیت فرودگاهی  10 میلیون مسافر اضافه خواهد شد.
فاز اول مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب به عنوان رهاورد سفر اردیبهشت ۹۴ کاروان دولت تدبیر و امید به استان فارس، بیمارستان ۱۲۴ تختخوابی حاج محمود حاج حیدر لامرد، مجتمع ورزشی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ترمینال جدید فرودگاه لامرد در این آیین با دستور حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری به بهره‌برداری رسید.
استاندار فارس پیش از این نوید افتتاح این طرح‌ها را در سفر رییس‌جمهوری در ماه‌های پایانی پارسال داده بود که به دلیل شیوع کرونا و لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی این سفر به زمان دیگری موکول شد؛ در عین حال به منظور بهره‌مندی سریع‌تر مردم استان از مواهب این طرح‌ها، این پروژه‌ها روز پنجشنبه در ارتباط ویدیوکنفرانس توسط رییس‌جمهوری افتتاح شد.
رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان به نمایندگی از رییس‌جمهوری و هیات دولت با سفر به شهرستان لامرد در آیین افتتاح این طرح‌ها حضور داشتند.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور، جمعی از معاونان و مدیران وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، ورزش و جوانان و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جریان این سفر، رحمانی و سلطانی فر را همراهی می‌کنند.

فاز اول کارخانه آلومینیوم جنوب
فاز اول مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب با تولید ۱۲۰تن شمش آلومینیوم در روز در این آیین به طور رسمی با دستور رییس‌جمهوری به بهره‌برداری رسید. افتتاح این مرحله از طرح در زمینی به مساحت ۹۰ هکتار برای ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.
رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت که در محل این طرح حضور داشت، در ارتباط ویدیوکنفرانس اطلاعاتی درباره این طرح و نیز تاثیر آن در ارتقای وضعیت صنعت آلومینیوم ایران ارائه کرد.
چشم انداز تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن شمس آلومینیوم در سال برای این مجتمع در وسعتی به مساحت ۲۰۰ هکتار طرح‌ریزی شده است.
محصولات این مجتمع در صنایع هوا فضا، صنایع دفاعی، صنایع خودرویی، صنعت ساختمانی، صنایع کابل و مفتول سازی و صنایع بسته بندی کاربرد دارد.
این مجتمع در زمان بهره‌برداری کامل به صورت مستقیم یک هزار و ۵۰۰ نفر و به صورت غیرمستقیم پنج هزار نفر اشتغال ایجاد می‌کند.
برای اجرای این طرح ۱۸۶ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و یا معادل ۱.۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری ارزی صورت گرفته است.
این طرح با سرمایه گذاری ۴۹ درصدی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و ۵۱ درصدی شرکت سرمایه گذاری غدیر احداث شده و در حال تکمیل است.
سرمایه در گردش مورد نیاز این مجتمع ۱۰ هزار میلیارد ریال با عاملیت بانک صادرات به عنوان بانک پیشرو و بانک‌های صنعت و معدن، ملت و ملی پیش‌بینی شده است.
اجرایی شدن این طرح از مصوبات سفر سال ۱۳۹۴ کاروان دولت تدبیر و امید به ریاست رییس‌جمهوری به استان فارس است که به گفته رییس‌جمهوری، اجرای این طرح پیرو گشایش‌های صورت گرفته بعد از برجام صورت گرفته است.

مجتمع ورزشی سردار سلیمانی
مجتمع ورزشی سردار دلاور شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نیز در این آیین به بهره برداری رسید. مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در این آیین گزارشی از روند ساخت این مجتمع و نیز روند ساخت زیرساخت‌های ورزشی ارائه کرد.
این مجتمع در زمینی به مساحت ۳۰ هزار متر مربع با زیربنای ۶ هزار و ۱۰۰ متر مربع احداث شده که شامل استخر سرپوشیده استاندارد به ابعاد ۱۳.۵ در ۲۵ متر، مجهز به جکوزی، سونای خشک، سونای بخار و استخر کودک است.
این مجتمع همجنین دارای سالن سرپوشیده چند منظوره ورزشی به ابعاد ۴۸ در ۳۶ متر با ظرفیت ۵۰۰ تماشاچی و مجهز به ۲ سالن اختصاصی بدنسازی به مساحت ۱۰۰ متر مربع و سالن تنیس روی میز به مساحت ۲۰۰ متر مربع است؛ این سالن قابلیت برگزاری مسابقات ورزشی رشته‌های فوتسال، هندبال، بسکتبال، هاکی و والیبال را دارد.
عملیات اجرایی این پروژه از ابتدای سال ۱۳۹۷ آغاز و در مدت حدود ۲۴ ماه به اتمام رسید.
اعتبار۵۰۰ میلیارد ریالی این پروژه از محل اعتبارات سایر منابع وزارت نفت تامین شده است.

بیمارستان ۱۲۴ تختخوابی حاج محمود حاج حیدر شهرستان لامرد
بیمارستان حاج محمود حاج حیدر نیز در این آیین به بهره برداری رسید. ساخت این بیمارستان با زیربنای تقریبی ۱۱ هزار مترمربع از سال ۱۳۹۲ به عنوان بیمارستان جایگزین شهرستان لامرد آغاز شد.
سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ارتباط ویدیوکنفرانس از تهران و مسوولان محلی از لامرد اطلاعات این طرح را ارائه کردند و نویدبخش جایگزینی بیمارستانی جدید با بیمارستان قدیمی و ۸۰ تختخوابی لامرد شدند.
اعتبار این طرح با همکاری حاج محمود حاج حیدر نیک‌اندیش استان فارس و دانشگاه علوم پزشکی شیراز تامین شده است.
بیمارستان مذکور شامل بخش‌های بستری، اتاق عمل، آزمایشگاه، رادیولوژی، اورژانس، اتفاقات و ... است.
تاکنون اعتباری حدود ۸۵۰ میلیارد ریال از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و ۳۵۰میلیارد ریال از سوی خیر جهت تکمیل بیمارستان هزینه شده است.
مساحت سایت مجموعه تقریبا پنج هکتار با زیربنای ۱۱ هزارمتر مربع که در دو طبقه با اسکلت بتنی ساخته شده است.
بخش‌های بیمارستان شامل بستری مردان و زنان، جراحی، آزمایشگاه، دیالیز، داروخانه، رادیولوژی، لاندری و بخش پشتیبانی، فیزیوتراپی، اورژانس، بخش اداری است.

پروژه ترمینال جدید فرودگاه لامرد
پایانه مسافری فرودگاه لامرد شامل دو سالن پرواز‌های داخلی و خارجی و دو سالن ترانزیت داخلی و خارجی در زیربنای پنج هزار متر مربع نیز روز پنجشنبه با دستور رییس‌جمهوری به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.
در این ارتباط ویدیوکنفرانس، وزیر راه و شهرسازی از تهران و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور و استاندار فارس از محل اجرای این طرح، ابعاد مختلف این طرح در توسعه استان فارس و نیز استان‌های بوشهر و هرمزگان را برشمردند.
بنا بر اعلام مسؤولان، راه اندازی این پایانه باعث افزایش پنج برابری ظرفیت پذیرش مسافر بار و پرواز و ارائه خدمات بهینه به شهرستان‌های جنوبی استان فارس، شرق استان بوشهر وغرب استان هرمزگان و کمک به توسعه صنعتی واقتصادی منطقه می‌شود.
اعتبار اجرای این پروژه ۴۰۰ میلیارد ریال بوده و موجب اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ۳۷۰ نفر شده است.

شهرستان لامرد در فاصله ۳۶۵ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.
 
رئیس جمهور: دست از تلاش برای تولید و اشتغالزایی برنمی داریم

رئیس جمهوری گفت: همه ما در دولت تلاش می‌کنیم که کلام رهبر معظم انقلاب در خصوص سال جهش تولید اجرایی و عملیاتی شود.

حسن روحانی در مراسم بهره برداری از طرح های ملی و زیربنایی استان فارس که به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد از همه دست اندرکاران این چهارپروژه قدردانی کرد و  افزود: همه ما در دولت تلاش می کنیم که کلام رهبر معظم انقلاب که سال جهش تولید است، این کلام را در عمل اجرایی و عملیاتی کنیم.

رئیس جمهوری ادامه داد: یقین دارم که بقیه ارگان‌ها، نیروهای مسلح، بخش خصوصی و همه برای اجرای این کلام رهبری تلاش می کنند و امیدوارم که بتوانیم به طور متناوب طرح‌هایی را که نهایی می‌شود را در طول سال افتتاح کنیم .

روحانی تاکید کرد: امسال سالی سختی برای اشتغال در بسیاری از رسته های فعالیت های اقتصادی است که امیدواریم  بتوانیم این مشکلات را کاهش دهیم و با یاری یکدیگر سالی خوبی را برای کشور بسازیم.

وی در توضیح اظهارات وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره نقش برجام در تحقق ساخت مجتمع بزرگ صنایع آلومینیوم جنوب در لامرد فارس اظهارداشت: رساندن ایران از جایگاه هیجدهم به جایگاه چهاردهم جهان در تولید آلومینیوم وجایگاه های دهم در تولید فولاد و پانزدهم در تولید مس، بسیار حائز اهمیت است.

رئیس جمهوری گفت: مردم ما همه آثار برجام را نمی دانند و خیلی مهم است که بدانند برجام از سال ۹۴ در نفت و گاز و صنایع معدنی و در دیگر صنایع، چه تحولاتی ایجاد کرد. یکی از آن موارد همین صنایع آلومینیوم جنوب است که توافق برجام باعث شد که در پایان ۹۴ این پروژه فعال شود .

روحانی افزود: مردم عزیز ما باید بدانند که این پروژه‌ای که امروز افتتاح می‌شود پروژه یک میلیارد دلاری است یعنی یک میلیارد دلار در این پروژه هزینه شده و امروز فاز اول آن افتتاح می شود و امیدوارم به طور متناوب قدم های بعدی در این پروژه برداشته شود تا پایان سال ۹۹ بتوانیم ان شاءالله به تولید کامل برسیم.
وی درباره نامگذاری مجتمع ورزشی به نام سردار دلاور شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: شهید سلیمانی از قهرمانان بزرگ تاریخ دفاع کشور است و به روح بزرگ او درود می فرستیم.

رئیس جمهوری افزود: همزمان شدن نامگذاری این مجتمع به نام شهید سلیمانی با تلاش اخیر سپاه پاسداران در پرتاب ماهواره که آن هم برای مردم ما مبارک است، از ارزشمند بودن همه تلاش های پیگیر در این شرایط سخت نشان دارد.
وی تاکید کرد: ما به دنیا نشان می دهیم با وجود کرونا، سختی کشیدن مردم و مشکلات اقتصادی، فعالیت‌های تولیدی و سازندگی ما ادامه پیدا کرده است.

twitter facebook داغ کن - کلوب دات کام
ایمیل: info@h3nn.ir
شماره پیامک: 300074370003
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
نام و نام خانوادگی :
ایمیل:
نظر:
آخرین اخبار

کشته شدن حداقل 11 نفر در جریان اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا

ضرغام فولادوند به قالیباف تبریک گفت

هفت محور پدافند غیرعامل روی میز بهارستان/ ضرورت تدوین قوانین جدید برای دفاع غیرنظامی

سیدصابر امامی مدیرعامل شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران شد

تشکیل جبهه ملی،عربی و اسلامی برای مقابله با جریان سازش

مسعود وکیلی‌نیا مدیر عامل شرکت مبین‌وان کیش شد

امضا قرارداد اجرای پروژه بهبود راندمان واحد موم گیری با هدف افزایش تولید روغن پایه و افزایش مرغوبیت محصول جانبی واکس

قوانین چند‌گانه مانع از برنامه‌ریزی بلند‌مدت شرکت‌های آی‌تی‌ است

برای کاهش قیمت‌های بازار اگر لازم باشد فروش پراید را از سر می‌گیریم

پیام تبریک مدیرعامل شرکت گروه سرمایه گذاری آتیه دماوند به مناسبت سالروز تاسیس این شرکت

تمدید مهلت ارسال کد ملی برای وام

تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت آیت‌الله امینی/عمر با برکت آیت الله امینی در نشر معارف اسلامی و مجاهدت سیاسی صرف شد

جمعه در برخی کشور‌ها اول رمضان اعلام شد

افزایش سقف ذخیره سهمیه بنزین در کارت‌های سوخت

۵ توصیه فائو برای جلوگیری از شیوع کرونا

دعای هفتم صحیفه سجادیه +متن و ترجمه

توضیحات نمکی درباره طرح بیماریابی کرونا ویروس در سراسر کشور

روزنوشت فجر4 | ورود ستاره‌ها و یک سورپرایز

عکس تئاتر تکرار پذیرکردن تکرار ناپذیرهاست

یادبود جانباختگان سقوط هواپیمای اوکراینی در جشنواره تئاتر فجر؛همه همدردیم

کتاب عکس تئاتر «لحظه قطعی» منتشر شد

نشست رسانه‌ای جشنواره تئاتر فجر برگزار می‌شود

جزییات نمایشگاه «لحظه قطعی» اعلام شد

معرفی راه‌یافتگان به مسابقه و نمایشگاه اقلام تبلیغاتی جشنواره تئاتر فجر

سالن‌های میزبان جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند

پیش‌فروش بلیت‌های جشنواره فیلم فجر

اعلام تاریخ پیش‌فروش بلیت‌های جشنواره فیلم فجر 38

بازی ایرانی با همکاری مبین وان در بازارهای عربی عرضه می شود

۸۵ فیلم در دبیرخانه جشنواره فجر بازبینی شد/ انتخاب نشدن فیلم‌های ناقص

آغاز «انتقام سخت»/ حملات سنگین موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد/ احتمال وقوع موج سوم شلیک‌ها

پربیننده ترین ها
ضرغام فولادوند به قالیباف تبریک گفت
درخواست 354 نفر از فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برای تشکیل کمیسیون « فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال » در مجلس شورای اسلامی
مجلس بنای مچ‌گیری ندارد اما پیگیر حقوق مردم است/انقلاب اسلامی، مهمترین الگوی رقیب برای نظام سرمایه داری جهانی است
تدارک برای پیش‌فروش یکساله 75 هزار دستگاه خودرو/ 22 هزار دستگاه خودرو آماده تحویل از هفته آینده
مجلس کجاست و اولویت‌هایش چیست؟
ادامه تظاهرات گسترده در بیش از ۲۰ شهر مهم آمریکا
قالیباف با ۲۳۰ رای رئیس مجلس شد/ قاضی زاده و نیکزاد نواب رئیس شدند/ اسامی ناظران و دبیران هیات رئیسه
علیرغم همه محدودیت‌ها، توسعه کشور متوقف نمی‌شود/ افتتاح 200 طرح صنعتی و معدنی به ارزش 170 هزار میلیارد تومان تا سال 1400
اقتصاد و فرهنگ در صدر فهرست اولویت های کشور است/ معیشت طبقه ضعیف در اولویت مجلس باشد/ مجلس با نمایندگان کارشناس، فعال و پاکدست در رأس امور خواهد بود/ هشدار به پرهیز از آفات دوران نمایندگی
تانک و بالگرد نظامی؛ تاکتیک ترامپ برای رعب و وحشت و سرکوب شهروندان آمریکا
کشته شدن حداقل 11 نفر در جریان اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا
امام یک انسان تحول خواه و تحول آفرین بود/ اوضاع امروز آمریکا واقعیاتی است که همیشه پنهان می‌شد/آمریکایی‌ها با رفتارهایشان رسوا شده‌اند/امام ثابت کردند که ابرقدرت‌ها ضربه‌پذیر و شکست‌پذیرند/ در مواردی متاسفانه عقب‌گرد داشتیم
هفت محور پدافند غیرعامل روی میز بهارستان/ ضرورت تدوین قوانین جدید برای دفاع غیرنظامی
شکست رژیم صهیونیستی در هر جنگی در آینده
مجلس نماد دموکراسی اسلامی و مردم سالاری دینی است /ما از مجلس، اخوّت را می‌خواهیم/ مبنای همکاری دولت با مجلس، چارچوب قانون اساسی است
یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی افتتاح شد
  • 12
  • :
  • 12
  • :
  • 46
اپلیکیشن موبایل هزاره سوم - نسخه اندروید
Page Generated in 0/0790 sec